گروه رسانه‌ای «لرستان»

وعده‌ی جدید برای تکمیل طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

ایسنا/لرستان طرح توسعه‌ فرودگاه خرم‌آباد در دی ماه ۹۲ آغاز شد و قرار بود در مدت دو سال توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا به بهره‌برداری برسد.

این طرح شامل توسعه سطوح پروازی(تطویل باند، توسعه اپرون، بهسازی آپرون موجود، زهکشی باند، استریپ‌سازی باند، ارتقاء مقاومت باند، بهسازی جاده حفاظتی، احداث ساختمان هواشناسی، توسعه ترمینال و احداث ساختمان پاویون) بوده که چندین مورد از این‌ها تکمیل شده ولی هنوز کار دارد.

روزهای فعالیت این پروژه کمتر از زمان تعطیلی آن بوده و حتی در مقطعی ماده ۴۸(خاتمه پیمان) و از دست پیمانکار خارج شد.

بر اساس تصمیم جدید، شرکت فرودگاه‌ها باید ادامه طرح را انجام دهد و از دست وزارت راه و شهرسازی خارج شده است.

علی کاملی، مدیر فرودگاه خرم‌آباد در خصوص آخرین وضعیت این پروژه اردیبهشت ۱۴۰۰ به ایسنا گفت: پس از دو سال وقفه و همزمان با دهه مبارک فجر سال ۹۹ این پروژه فعال شده و طبق برنامه زمان‌بندی، خرداد ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

این صحبت‌ها در حالی مطرح شده که اول تیر ماه هم رسید ولی پروژه همچنان تکمیل نشده است و وعده جدید از راه رسیده است.

کاملی در خصوص این خلف وعده به ایسنا گفت: همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام متاسفانه در واگذاری پروژه موانع قانونی وجود داشت و در زمان مقرر به پیمانکار واگذار نشد و در روزهای اخیر قرداد جدید نهایی و به پیمانکار واگذار شد.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا که با واگذاری پروژه به پیمانکار جدید چه زمانی کل این طرح به بهره‌برداری می‌رسد؟ گفت: در برنامه زمان‌بندی اعلام شده که تا پایان مرداد کل طرح به بهره‌برداری خواهد رسید.

کاملی تاکید کرد: همه هدف ما این است که این وعده‌ی نهایی باشد و امیدواریم پایان مرداد ۱۴۰۰ شاهد افتتاح رسمی کل طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد باشیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر