گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس ستاد انتخابات لرستان خبر داد: اعلام اسامی نهایی تائید صلاحیت شدگان شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ۱۶ خرداد

ایسنا/لرستان رئیس ستاد انتخابات لرستان از اعلام اسامی نهایی تائید صلاحیت شدگان شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ۱۶ خرداد خبر داد.

محمود ثمینی در جلسه ستاد انتخابات لرستان که امروز ۱۴ خردادماه برگزار شد، با تأکید بر ضرورت مشارکت مردم در انتخابات، اظهار کرد: مواردی را که باعث افزایش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود را متوقف نکنیم.

وی بر ضرورت ارائه گزارش به‌صورت روزانه توسط فرمانداران شهرستان‌ها و آخرین آمار و اطلاعات و تغییرات آن تأکید کرد.

رئیس ستاد انتخابات لرستان بر اعمال توجه، دقت و حساسیت بیشتر در شعباتی که در دوره‌های گذشته مشکل داشته‌اند تأکید کرد و افزود: لازم است در روز انتخابات از ورود و خروج افراد متفرقه به فرمانداری‌ها جلوگیری و هرگونه تردد فقط باکارت شناسایی معتبر انجام شود.

ثمینی با اشاره به جدیت در روند پیگیری و اختصاص سهمیه واکسن توسط وزارت کشور، خاطرنشان کرد: تزریق واکسن کرونا برای عوامل اجرایی شعبات اخذ رأی در حال پیگیری است.

وی از ممنوعیت هرگونه جابجایی شعب اخذ رأی در روز انتخابات به‌جز در موارد امنیتی خبر داد و اضافه کرد: فرمانداران در شعبات اخذ رأی الکترونیکی، پیش‌بینی تعرفه اخذ رأی را داشته باشند که در صورت هرگونه مشکل احتمالی و خروج سیستم از شبکه، ادامه کار رأی‌گیری به‌صورت دستی انجام شود و به‌منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعبه‌های پرجمعیت اخذ رأی می‌توان تعداد شعبات را در اماکنی که دارای وسعت بیشتری است، افزایش داد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به آخرین نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیان کرد: مطابق برنامه تنظیمی، نتیجه نهایی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی تا پانزده خرداد توسط شورای مرکزی نظارت به وزارت کشور اعلام و به‌محض ابلاغ به ستاد انتخابات استان‌ها به فرمانداری‌ها ابلاغ و اسامی نهایی توسط فرمانداران در مهلت قانونی منتشر و اعلام خواهد شد.

ثمینی با اشاره به‌ضرورت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در روز انتخابات بر ضرورت معرفی رابط بهداشتی توسط فرمانداران به ستاد مرکزی و ارائه آموزش‌های لازم برای حضور در شعبه در روز اخذ رأی تأکید کرد.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا رأی‌گیری انتخابات از ساعت ۷ صبح روز ۲۸ خرداد آغاز و در صورت حضور مردم در شعبات اخذ رأی تا ساعت دو بامداد روز شنبه ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر