گروه رسانه‌ای «لرستان»

تکمیل فاز دوم سایت هوایی نیازمند 20 میلیارد تومان اعتبار/ تشکیل خانه‌های هلال احمر در مناطق محروم

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، صارم رضایی شامگاه پنج‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درخصوص دوره‌های آموزشی در حوزه امداد و نجات اظهارکرد: جمعیت هلال احمر در راستای ارتقا مهارت‌های آموزشی به نیروهای انسانی ماهر نیاز دارد و در این زمینه سال 99 بیش از 3894 نفر آموزش همگانی انجام داده است، همچنین در طرح آموزش خانه‌های هلال نیز توانسته 3894 را آموزش دهد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر طرح خادم یعنی خانواده آماده در مخاطرات را هم در تمام شهرستان‌های استان اجرا کرده و در این زمینه آموزش پیشگیری از کرونا به 152هزار و 500  نفر را انجام داده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان در خصوص آموزش همگانی نیز توضیح داد: همانطور که می‌دانید رییس کارگروه آموزش همگانی امداد و نجات  در استان جمعیت هلال احمر است، با وجود محدودیت ناشی از شیوع کرونا اما دوره‌های تخصصی امداد و نجات را در استان تدارک دیدیم به طوری که 261 دوره در سطح استان برگزار و  بیش از سه هزار نفر از آموزش‌های هلال احمر بهره‌مند شدند.

رضایی با اشاره به تعداد پایگاه امداد جاده‌ی در استان گفت: 19 پایگاه امداد جاده‌ی در استان وجود دارد، با توجه به اینکه در فاصله 35 کیلومتری باید یک پایگاه امده جاده‌ی وجود داشته باشد در استان این ظرفیت وجود دارد، علاوه بر این 6 پایگاه موقت در فصل‌هایی مانند عید نوروز، زمستان و تابستان  نیاز به خدمات رسانی باشد وجود دارد.

وی از بکارگیری امدادگران قرارداد ساعتی خبر داد و افزود: در خصوص تقویت نیروهای امدادی قرار است امدادگران قرارداد ساعتی بکارگیری شوند، این نویدی برای امدادگرانی است که درجه ایثاردارند در واقع یک انگیزه در حوزه امداد و نجات است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرلرستان در رابطه با تشکیل خانه‌های هلال احمر در مناطق محروم و صعب‌العبور نیز گفت:  هدف از تشکیل خانه‌های هلال در مناطق محروم و صعب العبور است بر همین اساس سعی کردیم آموزش‌های لازم را به دهیاران و افرادی که در این مناطق هستند ارائه دهیم تا درصورت بروز حادثه بتوانند خدمات لازم را به نحو احسن انجام دهند.

رضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص فاز دوم سایت هوایی هلال احمر استان توضیح داد: فاز اول سایت شامل انبارامدادی با زیر بنای 960 متر، آشیانه بالگرد 2100 متر ، پد و باند بالگرد همچنین محوطه سازی با اعتباری 12 میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: فازدوم سایت که شامل چهار دستگاه انبارامدادی، ساختمان مرکز فرماندهی عملیات امداد و نجات و تکمیل محوطه سازی است به اعتباری 20 میلیارد تومانی نیازدارد، با تامین اعتبار فاز دوم نیز  تکمیل می‌شود.

انتهای پیام/ 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر