گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل بهزیستی استان خبر داد: واکسینه شدن ۸۰ سالمند در لرستان/ رفع مشکل زمین خانواده‌های دو معلولی

ایسنا/لرستان مدیرکل بهزیستی لرستان از واکسینه شدن ۸۰ سالمند در استان خبر داد.

دکتر کرم یاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:سالمندان و معلولی سیستم دفاعی ضعیفی دارند و در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گرفتند.

وی ادامه داد:در حال حاضر ۹۷ سالمند در مراکز خرم‌آباد و بروجرد نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: در اواخر اسفند ماه سال گذشته از بین این تعداد سالمند ۸۰ نفر واجد شرایط دریافت واکسن کرونا ویروس بودند که مرحله اول و دوم تزریق برای آنان انجام شده است.

یاری گفت: نه نفر از سالمندان به دلیل عدم رضایت خانواده، چهار نفر نیز به دلیل بیماری سرطان منع مطلق دریافت واکسن بودند و چهار نفر دیگر هم به دلیل کهولت سن حائز شرایط لازم برای دریافت واکسن نبودند.

وی عنوان کرد: همچنین ۴۶ نفر از پرسنل مراکز شبانه‌روزی نگهداری از افراد سالمند طی دو مرحله نیز واکسینه شدند.

مدیرکل بهزیستی لرستان درخصوص مسکن خانواده‌های دارای دو معلول گفت:برای ساخت مسکن دو معلولی، این افراد باید زمین داشته باشند تا سازمان بهزیستی اعتبار بلاعوض برای ساخت مسکن به آنها پرداخت کند.

یاری گفت: با این شرایط به معلولین ساکن شهرها ۱۴۰ میلیون تومان و در روستا ۸۵ میلیون تومان بصورت بلاعوض برای احداث مسکن به آنها پرداخت شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه خیلی از معلولین تحت حمایت سازمان بهزیستی فاقد زمین بودند، افزود: خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفته است که زمین مورد نیاز را در اختیار معلولان با شرایط مذکور قرار دهد تا بهزیستی بتواند در خانه دار کردن آنها کمک‌های لازم را داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر