گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی است

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: با گذشت ۳۰ سال از جنگ تحمیلی گنجینه دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی است، شهدا در زمان حیات با جسم، جان و هویت دینی از کشور دفاع کردند و پس از شهادت نیز با هویت، معنویت و فرهنگی که از خود به جای گذاشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه شورای سیاستگذاری ستاد کنگره گرامیداشت ۶۳۰۰ شهید لرستان با بیان اینکه یکی‌از بهترین و شریف‌ترین کارها در روزگار امروز برگزاری بزرگداشت کنگره شهداست، اظهار کرد: برگزاری کنگره شهدا در استان متدین لرستان که گرایش‌های ممتازی به تدین و انقلابیگری در وجودشان است، برگزاری چنین محافل و جریان سازی یک جریان سالم، فرهنگی دینی، انقلابی، متنفذ و تاثیرگذار می تواند بر شکوه و عظمت این تدین و انقلابی‌گری می‌افزاید.

وی افزود: به طور یقین برکات برگزاری کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان شامل حال مردم این استان و همچنین سبب ارتقا فرهنگی و اقتصادی استان می‌شود.

شاهرخی با بیان اینکه دشمن تهاجم‌های فرهنگی بسیاری دارد، عنوان کرد: تهاجم پنهان دشمن مبنی بر سست کردن اراده‌ها بسیار سخت‌تر از تهاجم آشکار آن‌ها است در همین راستا برگزاری کنگره‌های شهدا و جریان سازی‌های انجام شده می‌تواند ما را در تقابل جنگ پنهان دشمن  موفق کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: با گذشت ۳۰ سال از جنگ تحمیلی گنجینه دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی است، شهدا در زمان حیات با  جسم، جان و هویت دینی از کشور دفاع کردند و پس از شهادت نیز با هویت، معنویت و فرهنگی که از خود به جای گذاشتند همچون چشمه‌ای زلال، جوشان و پرخروش جاری است که از عزت، شرف و حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و محور مقاومت دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه براساس گزارش‌های ارائه شده توسط کمیته‌های ۲۲ گانه برگزاری کنگره ۶۳۰۰ شهید استان خوشبختانه بسیاری از کمیته‌ها براساس زمان‌بندی کارهای خود را پیش برده‌اند، گفت: برگزاری این کنگره نیازمند اعتباراتی از طرف سازمان برنامه و بودجه استان و کشور است همچنین باید از ظرفیت جوانان، جهادی و گروه‌های فرهنگی استفاده کنیم.

شاهرخی تصریح کرد: برخی اقدامات همچون نوشتن کتاب، ساخت فیلم و مستند که از مزیت‌های کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان است نیازمند تامین بودجه است و در این راستا می‌توان با دقت و ظرافت خاصی ستاد مشارکت‌های مردمی کنگره تشکیل داد البته به گونه‌ای نباشد که مردم احساس کنند کلیه بودجه برگزاری این مراسم از طرف مردم است و اعتبار استانی در نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر