گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون استاندار خبر داد: خطر سیر صعودی کرونای انگلیسی در لرستان

ایسنا/لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: با توجه به سرعت شیوع ویروس جهش یافته در استان و احتمال افزایش میزان مبتلایان اعلام کرد طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بخشی از مراجعین به مراکز درمانی به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا هستند.

محمود ثمینی اظهار کرد: لازم می‌دانیم از مردم فهیم استان که روز طبیعت را در خانه مانده و از تجمع در روز سیزدهم فروردین خودداری کردند، تشکر و قدردانی کنیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه دورهمی‌ها و برخی مسافرت‌های نوروزی به استان، منجر به تغییر رنگ‌بندی و افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی لرستان شده است.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: با اعلام ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز، ازنا، سلسله و دلفان در وضعیت قرمز و شهرستان‌های دورود، کوهدشت، پلدختر، چگنی و رومشکان نیز در وضعیت نارنجی قرار داشته که چنانچه مراقبت‌های پیشگیرانه لازم توسط مردم انجام نشود احتمال تبدیل به وضعیت قرمز وجود دارد.

ثمینی با اشاره به خطر سیر صعودی کرونای انگلیسی در لرستان، اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته در استان برخی از مراجعین به مراکز درمانی به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی مبتلا هستند که با توجه به‌سرعت بالای گردش این ویروس در استان، احتمال افزایش مبتلایان، بستری‌ها و مرگ ناشی از این بیماری وجود دارد.

وی تأکید کرد: در این شرایط لازم است مردم بیش‌ازپیش نسبت به رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات اهتمام ورزند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از اعمال محدودیت‌های مربوط به وضعیت قرمز و نارنجی در استان خبر داد و افزود: طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونا در شهرهای وضعیت قرمز فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار و در شهرهای با وضعیت نارنجی فعالیت گروه‌های شغلی سه و چهار با محدودیت‌های تعیین شده همراه خواهد بود و در کنار محدودیت منع ترددهای شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد و همچنین ممنوعیت ورود وسایط نقلیه با پلاک شخصی غیربومی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی استان و خروج وسایط نقلیه شخصی با پلاک بومی شهرهای قرمز و نارنجی نیز ممنوع است و در صورت مشاهده تخلف احتمالی جریمه در پی خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر