گروه رسانه‌ای «لرستان»

سقوط پیرمرد ۸۰ ساله از کوه

سقوط پیرمرد ۸۰ ساله از کوه

ایسنا/لرستان معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان از امدادرسانی به یک فرد سقوط کرده در ارتفاعات سراب یاس خبر داد.

محمد قدمی، امروز یکم فروردین با اشاره به نقش مؤثر و حضور فعال نجاتگران این جمعیت در حوادث مختلف، اظهار کرد: امروز یک مورد سقوط از بلندی در محدوده ارتفاعات کوه سراب یاس خرم‌آباد به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان، گزارش شد که با هماهنگی این مرکز، نجاتگران حاضر در پایگاه واکنش سریع در اسرع وقت، خود را به محل حادثه رساندند.
وی بیان کرد: در ارزیابی اولیه مشخص شد مصدوم فردی ۸۰ ساله است که بر اثر سقوط از بلندی دچار مصدومیت از ناحیه سر و گردن شده و نیاز به کمک دارد که نجاتگران با کمک عوامل اورژانس اقدامات امدادی لازم را برای مصدوم انجام داده و برای ارائه خدمات بیشتر، وی را به پایین ارتفاعات منتقل کردند.
قدمی گفت: نجاتگران مصدوم را پس از تثبیت پزشکی در بسکت قرار داده وبه کمک نیروهای مردمی به پایین کوه انتقال دادند و جهت انجام مداوای بیشتر تحویل آمبولانس اورژانس دادند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان افزود: از کسانی که اقدام به صعود در ارتفاعات استان را دارند  درخواست داریم از صعود انفرادی پرهیز کرده و قبل از حرکت از وضعیت هوا و مسیر رفت و برگشت اطلاعات لازم را کسب کرده و با توجه به فرا رسیدن فصل بهار، از مسیرهایی تردد کنند که جان خود و همراهان را به خطر نیاندازند.
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر