گروه رسانه‌ای «لرستان»

یک میلیون نهال رایگان در لرستان توزیع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، شیرزاد نجفی در مراسم درختکاری که به مناسبت هفته منابع طبیعی در دانشگاه لرستان برگزار شد، عنوان کرد: ظرف سه سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی به استان اختصاص پیدا کرد که منجر به یک انقلاب در عملیات آبخیزداری شد.

وی افزود: ظرف سه سال گذشته ۳۰۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام شد که عمده آن مربوط به خرم‌آباد بود، ما طی سال جاری در سیزده حوزه آبخیز خرم‌آباد عملیات آبخیزداری انجام دادیم که تاثیر آن در بارش‌های اخیر مشخص شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در ادامه به برنامه‌های هفته منابع طبیعی نیز اشاره کرد و گفت: روز جمعه هفته آینده که روز ایثار و شهادت نامگذاری شده کاشت ۶۳۰۰ اصله نهال را به یاد ۶۳۰۰ شهید لرستانی خواهیم داشت.

نجفی کاشت ۱۷۰۰ هکتار گیاه دارویی را در سال گذشته از اقدامات خوبی عنوان کرد که  منجر به توسعه کشت گیاهان دارویی و اشتغال زایی شده است.

وی نهادینه شدن زراعت چوب به مساحت ۱۱۰۰ هکتار را از دیگر اقدامات خوب سال جاری مطرح کرد و افزود: امسال برای اولین بار زراعت چوب را با کشت صنوبر و اکالیپتوس در استان داشتیم که تاثیر مطلوبی بر جلوگیری از قاچاق چوب و قطع درختان دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: به ازای هر هکتار یک میلیون تومان تسهیلات با زمین رایگان و تحویل نهال رایگان به منظور زراعت چوب واگذار می‌شود.

نجفی بیان کرد: در استان سالانه دو میلیون اصله نهال به طور رایگان بین مردم، انجمن‌های زیست محیطی، نهادهای دولتی خصوصی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه هفت نهالستان در استان وجود دارد ، عنوان کرد: امسال نیز سه نهالستان در شهرستان‌های ازنا، الیگودرز و دورود راه‌اندازی می‌شود.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تا پایان هفته منابع طبیعی یک میلیون اصله نهال بین کشاورزان و روستاییان توزیع می‌شود. 

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر