گروه رسانه‌ای «لرستان»

ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر کامل انجام نشد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد جعفر طولابی در نشست مجازی با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر عدم جمع‌آوری متکدیان و معتادان متجاهر در سطح شهر اظهار کرد: شیوع کرونا جمع‌‌آوری متکدیان و معتادان متجاهر را با محدودیت‌هایی مواجه کرد، زیرا تهدید سلامت این افراد در اماکنی که برای نگهداری آنها در نظر گرفته شده است مورد توجه ما است.

وی افزود: بنابراین جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر به طور کامل انجام نگرفت.

فرماندار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: اما متناسب با ظرفیت موجود اقداماتی صورت گرفته و به صورت مرحله‌ای جمع‌آوری این افراد در دستور کار قرار دارد.

طولابی در خصوص ساماندهی کودکان کار نیز  توضیح داد: تاکنون ۱۴۰ کودک کار در قالب کمیته و کارگروه‌های مختلف توسط بهزیستی جمع آوری شده که تعدادی از آنها در مراکز تحت پوشش نگهداری و تعدادی دیگر نیز تحویل خانواده‌ها داده شده است.

وی بیان کرد: متناسب با شرایط آسیب‌پذیری خانواده‌ها تحت حمایت ویژه کمک‌های معیشتی، مهارتی، آموزش و اشتغال‌زایی قرار‌ می‌گیرند.

فرماندار خرم‌آباد خاطر نشان کرد: همچنین ورود سازمان‌های مردم نهاد در راستای جمع آوری و حمایت از کودکان کار در قالب کارگروه ویژه مصوب شده است.

طولابی در مورد شیوع موج چهارم کرونا و اعمال محدودیت‌ها نیز گفت: متناسب با شرایط موجود و  بر اساس تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا محدودیت‌های ابلاغ شده را اعمال می‌کنیم.

وی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری  و شوراهای شهر افزود: به محض ابلاغ وزیر کشور ما هم آمادگی داریم تا انتخاباتی سالم و توام با آرامش را برگزار کنیم.

فرماندار خرم‌آباد بیان کرد: بسترسازی مناسب برای برگزاری انتخابات هم از لحاظ پشتیبانی و هم تدارکات  وجود دارد و همه پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر