گروه رسانه‌ای «لرستان»

نگرانی از شیوع گسترده کرونا در پلدختر/ تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی

به گزارش خبرگزاری فارس از پل‌دختر، غلام‌رضا نصیری در جلسه ستاد کرونا شهرستان پل‌دختر اظهار داشت : خدمات پلیس +۱۰ در پل‌دختر در زیر زمینی با مساحت کمتر از ۲۰ متر در منطقه شلوغ و پرترافیکی واقع شده که با انبوهی از مراجعه کنندگان، می‌تواند، یکی از کانون‌های شیوع کرونا باشد.

وی افزود: پلیس 10+ در پل‌دختر مرکزی خصوصی است و می‌تواند خدمات خود را در یک ساختمان استیجاری در بخش غربی شهر با داشتن پارکینگ در فضایی با گنجایش بیشتر به مردم ارائه دهد تا موجب خطر افزایش شیوع ویروس کرونا در شهرستان نشود.

رئیس شورای شهر پل‌دختر گفت: افزایش آمار جدید تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان پل‌دختر شدت گرفته و نگران کننده است.

وی افزود: با توجه به افزایش شیوع و اعلام وضعیت قرمز در بیشتر شهرستان های استان خوزستان به عنوان استان هم‌جوار پل‌دختر، مشکلات کرونایی در این شهرستان مضاعف شده و باید نسبت به خودداری از ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان اقدام و ضرورت دارد مبادی ورودی به استان خوزستان کنترل شود.

نصیری یادآورشد: تجربه ثابت کرده با کنترل وضعیت شیوع ویروس کرونا آمار مبتلایان به این ویروس در شهرستان در زمان کوتاهی کاهش پیدا می‌کند، بنابراین باید تا دیر نشده در رابطه به اعمال یک سری محدودیت ها درپل‌دختر اقدام شود.

وی افزود: باید افرادی‌که قصد سفر به استان خوزستان را دارند توجیه شوند تا مقصد خود را به خرم آباد ، کرمانشاه و یا شهرهایی که در وضعیت کم خطر و بهتری قرار دارند تغییر دهند، یا با مراجعه، کارت تردد دریافت کنند.

رئیس شورای شهر پل‌دختر گفت: با توجه به روزهای پایان سال، برگزاری مراسم‌ها، مجالس عروسی و شادی در تالارها که فعالیت آنها نیز این روزها آغاز شده ،می‌تواند وضعیت شهرستان پل‌دختر را با خطر جدی شیوع کرونا مواجه کند، که نیاز به کنترل دارد.

وی افزود: کرونا آتش زیر خاکستر است و آسیب ها و خسارات جبران ناپذیری به جامعه وارد کرده و می‌کند و مردم نباید با عادی نگاری خطر موج چهارم کرونا را فراموش کنند.

نصیری، بر توجه مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: این روزها با وجود وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در ۹ شهر استان همجوار، خوزستان مردم بایدبیشتر از گذشته نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی همت کنند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر