گروه رسانه‌ای «لرستان»

ثبت ۲۸۹۵ مورد مبتلا به کرونا در پل‌دختر/ خطر شیوع موج چهارم و کرونای انگلیسی

به گزارش خبرگزاری فارس از پل‌دختر، علی صفدر سیاوشی عصر امروز در جلسه ستاد کرونا این شهرستان با تقدیر از تلاش و زحمات یک‌ساله ادارات مختلف در مقابله با این ویروس اظهار داشت: تلاش‌ها و زحمات مسئولان وهم‌کاری مردم موجب شد طی یک‌سال گذشته شهرستان پل‌دختر با کمترین میزان مشکلات، درگیری و مرگ و میر در حد معمول مواجه باشد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت خطرناک این ویروس و نگرانی مسئولان از موج چهارم، به ویژه پیدا شدن سر و کله کرونای انگلیسی با قدرت سرایت بیشتر، در شهرها و استان‌های کشور، می‌طلبد مردم از عادی‌انگاری در وضعیت کنونی در پل‌دختر خودداری کنند.

رئیس شبکه بهداشت پل‌دختر گفت: طی یک‌سال گذشته مردم این شهرستان، نسبت به سایر شهرستان‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به ویژه در استفاده از ماسک  ۸۵ تا ۹۰ درصد هم‌کاری خوبی داشتند.

وی موقعیت کنونی شیوع ویروس کرونا در شهرستان پل‌دختر را به آتش زیر خاکستر تشبیه کرد و افزود: رعایت پروتکل‌ها در بین خانواده‌ها و مردم نهادینه شده، اما نباید عادی انگاری  و خوش خیالی نسبت به این وضعیت به ویژه در شرایط ترددها به لحاظ خریدهای پایان سال، موجب فعال شدن این آتش شود.

سیاوشی یادآور شد: چهار بیمار کرونایی در حال حاضر در بیمارستان پل‌دختر بستری شده، در شرایطی که حدود ۲ ماه قبل وضعیت شهرستان با حدود ۳۰ تا ۳۵ مورد بیمارکرونایی بستری و کمبود اکسیژن، بسیار سخت بود.

وی افزود: با تعبیه یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری با پیگیری‌های نماینده مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، در بیمارستان پل‌دختر خوشبختانه وضعیت بهتری ایجاد شده، اما نباید این امر موجب افزایش عادی‌انگاری وکم‌توجهی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود.

رئیس شبکه بهداشت پل‌دخترگفت: با توجه به خریدهای پایان سال، افزایش تردد و شلوغی بازار و هم‌جواری با استان خوزستان که تعداد ۹ شهرستان آن در وضعیت قرمز اعلام شده و ورودی و خروجی آن به خاطر شیوع کرونا مسدود است، تک‌تک افراد در شهرستان باید موضوع را جدی گرفته و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهتر و بیشتر از گذشته اقدام کنند.

وی بر آگاه‌سازی مردم نسبت به جدیت بیشتر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی نسبت به جدیت بیشتر در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از خطر شیوع موج چهارم و کرونای انگلیسی ازطریق رسانه ، اخبار و فضای مجازی امری ضروری است.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان پل‌دختر گفت: با توجه به شرایط آب و هوای شهرستان پل‌دختر که در این فصل از سال وضعیت بهاری و سرسبزی به خود گرفته ممکن است، افرادی از سایر شهرها و مناطق، این شهرستان را به عنوان محلی برای مسافرت و تفریح انتخاب کنند، که این مسئله خطرناک است.

وی افزود: از طرفی مردم شهرستان با توجه به وقوع حوادثی مانند سیل و بیماری کرونا در سال‌های اخیر در زمینه تفریح و استفاده از طبیعت محدودیت‌هایی داشتند و ممکن است امسال نسبت به ۲ سال گذشته بیشترهوای طبیعت‌گردی داشته باشند که در شرایط خطر شیوع موج چهارم کرونا باید در این زمینه احتیاط لازم را داشته باشند.

سیاوشی از مردم خواست در روزهای پایانی سال تردد غیر ضرور را به حداقل برسانند و برای جلوگیری از خطر آتش زیر خاکستر کرونا از دورهمی، برگزاری مراسم عروسی، دید و بازدید، سفر، مهمانی رفتن و مهمان پذیرفتن به جد خودداری کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پل‌دختر گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی این شهرستان درصورت امکان با توجه به هم‌جواری شهرستان پل‌دختر با استان خوزستان، نسبت به جلوگیری از تردد مسافران و رانندگانی که قصد سفربه این استان از طریق پل‌دختر را دارند وبالعکس ، اقدام کنند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر