گروه رسانه‌ای «لرستان»

توقف مزایده ملک خانواده شهیدان باقری در ازنا+ فیلم

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، روز گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شد، مبنی بر اینکه پدر و مادر ۳ شهید گرانقدر دفاع مقدس از اینکه بانک قرار است منزل آنها را بابت طلب به فروش برساند، گلایه کردند.

این کلیپ که با واکنش مسوولان بانکی کشور نیز همراه بود منجر به آن شد که بانک صادرات در اطلاعیه‌ای اعلام کند منزل این خانواده معزز شهدا به هیچ عنوان از سوی بانک به فروش نمی‌رسد.

 

 

در همین راستا مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، با اشاره به کلیپ منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مزایده منزل مسکونی خانواده شهدای ازنایی، به فارس گفت: خانواده شهیدان باقری در روستای دربند شهرستان ازنا سال ۸۵ در قالب یک تعاونی گاوداری،  اقدام به دریافت ۲۸۲ میلیون تومان تسهیلات از بانک صادرات می‌کنند.

محمود زرین‌جویی با بیان اینکه افزایش هزینه‌ها و تورم موجب شده که بازپرداخت اقساط با وجود تنفس یک‌ساله به تعویق بی‌افتد، افزود: با توجه به هزینه‌های جانبی برای رونق دادن به تعاونی بیشتر از تسهیلات هزینه شده و این مهم سبب شده که تعاونی بازدهی لازم را نداشته و در نهایت تبدیل به محلی برای پرورش گوسفند شود.

وی از ورود به این موضوع و پیگیری ماجرا خبر و ادامه داد: در بازدیدی که از خانواده شهیدان باقری داشتیم در جریان چگونگی دریافت تسهیلات و بازپرداخت اقساط قرار گرفتیم.

زرین‌جویی بیان داشت: هم‌اکنون تسهیلات با سود و جریمه تاخیر به حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده و با توجه به این مشکلات،  موجب شد منزل مسکونی در رهن بانک به مزایده گذاشته شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اظهار داشت: از طریق بانک صادرات استان و کشور و ریاست بنیاد شهید پیگیری‌هایی انجام و منجر به این شد که نامه‌ای از سوی همتی رئیس کل بانک مرکزی کشور به مدیرعامل بانک صادرات کشور زده شود که هرچه سریع‌تر مزایده متوقف گردد که این چنین نیز شد و کان لم یکن اعلام شد.

وی از برگزاری جلسه به منظور تعیین تکلیف نحوه پرداخت تسهیلات و یا بخشودگی جرائم خبر داد و گفت: درصدد هستیم که حداکثر سود و جریمه تاخیر از سوی بانک بخشیده شود.

گفتنی است شهیدان محمود، عبدالقاسم و محمدنبی باقری از شهدای شاخص لرستان هستند که دارای مدارک دانشگاهی بوده و در جنگ تحمیلی به فیض شهادت نائل آمده‌اند.

انتهای پیام/خ


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر