گروه رسانه‌ای «لرستان»

تشریح آخرین وضعیت تبدیل پارسیلون به منطقه ویژه اقتصادی

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مهرداد ویسکرمی امشب در جمع خبرنگاران در تشریح سیر تبدیل منطقه پارسیلون به منطقه ویژه اقتصادی، اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی به دو صورت در مجلس دهم مطرح و تصویب شده است.

وی خاطرنشان کرد: نخست اینکه نماینده‌ها با توافق غیرکارشناسی ۱۰۰ مورد را به عنوان منطقه ویژه اقتصادی معرفی و تصویب کرده و به شورای نگهبان ارسال کرده‌اند، مشکل اینجا است که در چنین طرح‌هایی، هر فردی منطقه‌ای داشته را اضافه و در این صورت راضی به امضاء می‌شوند که این‌گونه اقدامات غیرکارشناسی بوده و به نتیجه نیز نمی‌رسد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی موارد حتی زمین خالی به عنوان منطقه ویژه اقتصادی معرفی شده و به شورای نگهبان رفته، افزود: در شورای نگهبان طرح رد شده، اما با اصرار مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و مجمع نطر مساعدی برای تصویب طرح نداشته است.

ویسکرمی بیان داشت: دولت هشت منطقه را به عنوان مناطق ویژه اقتصادی معرفی کرده که یکی از موارد بیان شده در لایحه دولت، پارسیلون خرم‌آباد است.

وی با بیان اینکه طرح تبدیل پارسیلون به منطقه ویژه اقتصادی در مجمع مانده و تنها تا اردیبهشت برای تعیین‌تکلیف فرصت دارد، افزود: اقدامات مطرح شده تاکنون توسط مجلس دهم و نمایندگان مربوط به آن دوره انجام شده، اما مشکل اینجاست که طرح در مجمع مانده و قصد تایید را نداشت.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار با محسن رضایی به جهت تعیین‌تکلیف پارسیلون، از مطرح کردن پیشنهاد سوم خبر و ادامه داد: راه سوم اینکه تک‌تک موارد در لایحه دولت که مجلس تصویب و شورای نگهبان آن را برگردانده و با اصرار مجلس به مجمع رفته، جدا شود.

ویسکرمی تصریح کرد: خوشبختانه طرح مورد توجه قرار گرفت و هیاتی به ریاست دبیر کمیسیون اقتصادی مجمع به خرم‌آباد فرستادند و پس از مشاهده مجتمع پارسیلون، گزارش دادند که پارسیلون قابلیت تبدیل به منطقه ویژه اقتصادی را دارد و شرایط و ضوابطی که وجود دارد کاملا منطبق با قانون است.

وی با بیان اینکه تا اردیبهشت ماه مجمع فرصت تصمیم‌گیری و اظهارنظر دارد، گفت: قرار بود در همین ماه جاری مجمع با دید مساعد کمیته، پارسیلون را بررسی و به عنوان منطقه‌ای قابل توجه مطرح کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه گفته شود نمایندگان گذشته تاثیری در سیر تبدیل پارسیلون به منطقه گردشگری را نداشته، سخنی اشتباه است، بلکه عمر مجلس دهم کفاف پیگیری نداده است.

ویسکرمی از تلاش‌ها برای اتمام تبدیل پارسیلون به منطقه گردشگری و رایزنی با صاحبان رای در مجلس و مجمع جهت نظر مساعد، افزود: در صورت تصویب و به شرط مدیریت‌های بعدی می‌تواند این مجتمع موثر واقع شود.

وی درخواست کرد انجام چنین اقداماتی را زیر پای طایفه بازی و سیاست بازی له نشود و در صورت منطقه ویژه شدن، چنان‌چه مدیریت صحیح نشود، برای استان تاثیری نخواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر