گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان: تکمیل شبکه‌های برق رسانی آسیب‌دیده از سیل ۵۰ میلیارد نیاز دارد

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: برای تکمیل شبکه‌های برق رسانی آسیب دیده از سیل به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

فریدون خودنیا در گفت‌وگو با ایسنا و در پاسخ به سوالی در خصوص عملیات برق رسانی به واحدهای جدید الاحداث مربوط به سیل سال گذشته اظهار کرد: در حال حاضر شرکت توزیع برق لرستان در نقاط جدید روستاهای چم‌مهر، حیات الغیب و سایر روستاها عملیات برق رسانی را انجام داده و مشکلی در این راستا نداریم.

وی اضافه کرد: با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سایر نهادها و استان‌های معین هماهنگی شده و تقریبا همه نیازمندی‌ها در ارتباط با تامین زیر ساخت برق را انجام دادیم.

مدیرعامل شرکت برق لرستان در خصوص خسارات ناشی از سیل گفت: با نرخ سال ۹۸، ۱۲۰ میلیارد تومان خسارت به شبکه برق رسانی وارد و تقریبا ۴۸۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط  و ۲۰۰ دستگاه پست هوایی اختصاصی و عمومی دچار خسارت شد و اگر این میزان خسارت با نرخ امروز برآورد شود بین ۳۵۰ تا ۳۶۰  میلیارد است.

خودنیا اضافه کرد: ۷۶ میلیارد تومان از ستاد مدیریت بحران تخصیص اعتبار گرفتیم و همین مبلغ را تا مرداد ماه امسال هزینه کردیم و اسناد و مدارک را برای سازمان‌های مورد نظر فرستادیم.

وی با بیان اینکه حجم کار بسیار زیاد است و برای بازسازی و بهینه سازی باز هم نیازمند اعتبار هستیم، بیان کرد: ۱۵ میلیارد تومان از طریق شرکت توزیع استان مرکزی به عنوان استان معین اعتبار گرفتیم که در حال اجراست؛ همچنین ۱۱ میلیارد تومان هم شرکت توانیر کمک بلاعوض برای بازسازی و بهینه‌سازی اختصاص داد که در مجموع ۱۰۲ میلیارد تومان اعتبار گرفتیم که تمام این مبلغ هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان تصریح کرد: برای تکمیل خسارت‌هایی که به شبکه وارد شده به ۵۰ میلیارد تومان نیاز داریم تا بتوانیم زیرساخت‌ها و شبکه پایدار و مقاومی را ایجاد کنیم که در سیل مشابه شبکه دچار آسیب نشود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر