گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: توطئه‌های دشمنان در مرزها با نقش‌آفرینی عشایر نقش بر آب شد

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: توطئه‌های دشمنان و منافقان با حضور عشایر و نقش‌آفرینی آنان نقش بر آب شد و بر همین اساس امام راحل با هوشمندی تمام در پنجم آذر ۵۸، فرمان تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی را برای تقویت آمادگی دفاعی و قدرت بازدارندگی کشور ایجاد شد.

حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی ۱۷ دی‌ماه در دیدار با بسیجیان عشایر این استان با اشاره به نقش پررنگ عشایر در تحقق فرامین مقام معظم رهبری، اظهار کرد: نقش عشایر به عنوان قشر مولد و تولیدکننده جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتی پررنگ و اثرگذار است، چراکه هر چادر عشایر، یک پایگاه اقتصاد مقاومتی است.

وی به کثرت جامعه عشایری لرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی این استان اشاره کرد و گفت: ما از وقتی خود را شناختیم در میان عشایر بودیم و گذشتگان ما هم با عشایر بوده و اخلاق عشایری داشتند.

شاهرخی با یادآوری اینکه آیین منزل ما محل رفت‌وآمدهای عشایر و حل‌وفصل مشکلات آنان بود، اضافه کرد: عشایر لرستان همواره به اهل‌ بیت(ع) ارادت داشته و اوج ارادت را در تکریم آنان به سادات می‌توان مشاهده کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با تأکید بر اینکه عشایر قشر تولیدکننده، کم‌مصرف و اهل قناعت هستند و کشور ما از جهت سیاسی امنیتی و اجتماعی نیازمند عشایر است، تصریح کرد: عشایر به‌عنوان ذخایر انقلاب در امنیت کشور نقش بی‌نظیری دارند.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، منافقان در مرزهای کشور ناامنی ایجاد کردند، تصریح کرد: توطئه‌های دشمنان و منافقان با حضور عشایر و نقش‌آفرینی آنان نقش بر آب شد و بر همین اساس امام راحل با هوشمندی تمام در پنجم آذر ۵۸، فرمان تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی را برای تقویت آمادگی دفاعی و قدرت بازدارندگی کشور ایجاد شد.

شاهرخی با ابراز خرسندی از عملکرد مطلوب بسیج عشایری سپاه لرستان، افزود: با توجه به نوع زندگی که عشایر دارند باید با برنامه‌ریزی و کار جهادی تلاش کرد تا محرومیت‌های عشایر برطرف شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به فعالیت مطلوب بسیج عشایری سپاه لرستان در زدودن چهره محرومیت در مناطق عشایری لرستان، ادامه داد: خدمات نظام و رسیدگی بسیج عشایری سپاه لرستان به مشکلات و چالش‌های عشایر قابل تقدیر است.

سیاوش رستمی، فرمانده بسیج عشایری لرستان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه عشایر کمترین هزینه و بیشترین فایده را برای نظام اسلامی ایران دارند، گفت: سازماندهی و ایجاد آمادگی بسیجیان عشایری را در تمام ابعاد رسالت اصلی بسیج عشایری سپاه لرستان است.

وی، محرومیت‌زدایی، کمک به مناطق محروم توسط گروه‌های جهادی را از دیگر وظایف بسیج عشایری برشمرد و گفت: خط قرمز بسیج عشایری سپاه لرستان، ولایت فقیه است و به‌عنوان ذخایر انقلاب همواره در تمام صحنه انقلاب حاضر هستند.

رستمی با اشاره به اینکه عشایر به معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دادند، ادامه داد: عشایر کوچکترین هزینه‌ای را به ادارات تحمیل نمی‌کنند و همواره پای آرمان‌های انقلاب هستند.

فرمانده بسیج عشایری لرستان گفت: به‌واسطه دهه بصیرت که اوج حضور با بصیرت مردم بود وظیفه خود دانستیم که بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر