گروه رسانه‌ای «لرستان»

شکست هیمنه آمریکا دستاورد ترور شهید سلیمانی است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی در مراسم اولین سالگرد شهید سلیمانی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزارشد، با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی و شهدای محور مقاومت ما به ازای تقابل دوگانه جدید اسلام و استکبار به عنوان پدیده جهان معاصر است، عنوان کرد: شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تکمیل و تحمیل چرخه شکست‌های متعدد، متنوع و مکرر آمریکا در برابر انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به بخشی از شکست‌های آمریکا بیان کرد: اولین شکست سنگین آمریکا در تقابل با انقلاب اسلامی  وقوع انقلاب و ماندگاری 42  ساله آن بدون کمترین انحراف بود، اخراج آمریکایی‌ها از ایران با تسخیر لانه جاسوسی، شکست عملیات آمریکا در صحرای طبس، شکست در هشت سال دفاع مقدس ، اخراج آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها از لبنان با 286 کشته ، سقوط پهباد فوق جاسوسی، موشک باران عین الاسد همچنین شکست در سوریه ، عراق و یمن و شکست درعرصه فرهنگی و اقتصادی از دیگر مواردی است که می‌توان مطرح کرد.

شکست هیمنه آمریکا؛ دستاورد ترور شهید سلیمانی

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: باید بدانیم چه هزینه‌ی راپرداخت کردیم و چه دستاوردی داشتیم، تصمیم  به ترور حاج قاسم و ابومهدی مهندس با همه هزینه‌های حقوقی، بین المللی ، سیاسی و آبرویی آخرین میخ بر تابوت شکست هیمنه آمریکا ابر قدرت جهانی در منطقه خاورمیانه بود، در واقع ترور شهید سلیمانی مهمترین دلیل عجز و ناتوانی جبهه استکبار و ائتلاف جهانیش در برابر جبهه مقاومت بود.

کشکولی اضافه کرد: یعنی آمریکا چون در صحنه جنگ رو در رو کم آورد تصمیم به ترور گرفت، ترامپ تلویحا نه بلکه تصریحا ناتوانی خود را در قدرت همـآوردی با انقلاب در جنگ سخت و نظامی اعلام جهانی کرد.

به گفته وی کمترین هزینه ترور بزدلانه، شبانه و دزدانه سردار سلیمانی و ابو مهدی مهندس اعلام رسمی تنزل بلکه سقوط امریکا از اریکه ابرقدرتی جهان به یک کشور ناتوان و زبون در عرصه دیپلماتیک  و نظامی بود.

بررسی خاستگاه پرورشی شهید سلیمانی

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آن روی سکه شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: شهادت مظلومانه و در عین حال قهرمانانه شهید سلیمانی مرگ ابرقدرت را جهانی کرد ، در این میان باید خاستگاه پرورش و تربیت این شهید  و دیگر شهدا را که در حد یک اسطوره هستند را مشخص کنیم.

کشکولی بیان کرد: امام خمینی(ره) در پیامی که به پیروزی رزمندگان در عملیات طریق القدس داشتند در عین تبریک این پیروزی  فتح الفتوح را تربیت و رشد جوانان و نهال‌های بالنده عنوان کردند مقام معظم رهبری نیز در بیان ساده و همه فهم این خط نورانی پرورشی – تربیتی  و روشن ممتد را از دفاع مقدس تا امروز اینگونه تعبیر کردند« در عرصه شهادت ما سی سال بعد از پایان دفاع مقدس یک مرد جا افتاده محاسن سفیدی مانند همدانی و یک نوجوان تازه رسیده مانند شهید حججی را داریم، همه اینها معنی دارد و نشانه‌های باقیماندن همان طراوت و هدایت اساسی است».

وی تاکید کرد: درجلسات خصوصی که با سردار سلیمانی در جمع فرماندهان سپاه داشتیم وی همواره بر این نکته تاکید داشتند که  این همه شکوه و جلال در جبهه مقاومت پرتوی از تابش دفاع مقدس است و خواسته‌شان این بود این خط ممتد کور نشود.

خلوص و شجاعت شهید سلیمانی 

فرمانده سپاه حضرت الوالفضل (ع) لرستان در ادامه به شخصیت حقیقی سردار سلیمانی پرداخت و گفت: تدین و عرفان شهید سلیمانی بخشی از شخصیت وی بود، در عین حال که فرمانده ارشدعالی و جهانی  بود اما مرافقبت شدیدی در دین‌داری داشت به شدت به دنبال این بود که شناخت خود را از دین خدا و معارف اسلامی بالا ببرد، احترام به والدین نیز از دیگر صفات بارزی این شهید والا مقام بود.

کشکولی افزود: خلوص و اخلاص و شجاعت بی نظیر هم در دفاع مقدس و هم جنگ‌های نیابتی از دیگر صفات وی بود، قدرت دیپلماتیک و کاریزماتیک همچنین محاسبه دقیق در برآوردهای نطامی از دیگر مواردی است که می‌توان مطرح کرد.

ایجاد وحدت اسلامی ماحصل 21 سال فرماندهی
 
وی به کارکردها و ماحصل 21 سال فرماندهی سردار سلیمانی در سپاه قدس نیز اشاره کرد و افزود: ایجاد وحدت اسلامی حول دشمن مشترک که کار سختی بود، ایجاد اعتماد به نفس ، خودباوری و امید در بین ملت‌های منطقه ، تکثیر بسج مردمی در منطقه، ارتقا قدرت هماوردی در برابر اسرائیل،  امریکا و ائتلاف جهانیش  همچنین اعتبار بخشی به گروه‌های مقاومت در بین ملت‌ها و رجل سیاسی  تنها گوشه‌ی از کارکردهای سردار سلیمانی درسپاه قدس بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان ادامه داد: سهم بخشی و قانونی کردن همچنین جا دادن گروه‌هایی مانند حزب الله لبنان در ساختار حکومتی و قانونی کردن حشد الشعبی در عراق  و انصارالله در یمن از دیگر کارکردهای شهید سلیمانی بود.

کشکولی، ساقط کردن دولت طالبان در افغانستان ، ساقط کردن داعش در عراق و سوریه، نجات کردستان عراق محاصره رژیم اشغالگر قدس، مفتضح کردن و از ماهیت انداختن عربستان سعودی در بین امت اسلامی و منزوی کردن همچنین شکست استراتژی منطقه‌ی آمریکا را بخش دیگری از کارکردهای شهید سلیمانی عنوان کرد.

ولایت‌مداری جزو مکتب سایمانی بود

وی در ادامه به مکتب سلیمانی  نیز ورود کرد و خاطرنشان کرد: وحدت در عیت کثرت و توجه به این نکته که  وحدت یک واژه و مفهوم راهبردی است و نه تاکتیکی جزو مکتب سلیمانی بود، شهید سلیمانی همچنین براستکبارستیزی و جهاد مستمر و مقاومت و مذاکره در ذیل مقاومت تاکید داشت.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: ما گاهی اصالت را به مذاکره می‌دهیم که در طراز انقلاب اسلامی نیست، زیرا طراز انقلاب اسلامی جهاد مستمر و مقاومت در استکبار جهانی است لکن در ذیل مقاومت و جهاد گاهی نیاز به مذاکره است.

کشکولی بیان کرد: ولایت‌مداری نیزجزو مکتب سلیمانی است زیرا بارها این را مطرح می‌کردند که «والله عاقبت بخیری را در نزدیکی و دلدادگی به مقام معظم رهبری می‌دانم » همین را هم نسبت به جمهوری اسلامی می‌گفت که جمهوری اسلامی حرم است و اگر این حرم نماند حریمی هم نمی‌ماند.

وی عنوان کرد: مهمتر از همه در عین اینکه ژنرال با هیبت منطقه بود اما وصیت کرد مرا سرباز نام ببرید  و این مکتب است یعنی اصل ماهیت سربازی نه تعلقات و اعتبارات ظاهری. 

شهید سلیمانی الگوی قابل دسترس برای تشکیل تمدن اسلامی

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد صحبت مقام معظم رهبری در مورد مکتب سلیمانی یک الهام و حتی به عمد بود زیرا بنا است در گام دوم انقلاب با عبور از دولت سازی به جامعه‌پردازی به تمدن اسلامی برسیم.

کشکولی اضافه کرد: یعنی دولت را اسلامی کنیم و  کارگزاران از سپاه، ارتش، ناجا، دولتمردان، مجلس و قوه قضاییه  باید اسلامی باشند و برای این امر نیازمند به یک الگوی قابل دسترس مدیریتی، فرماندهی و دیپلماتیک داشتیم،  وقتی نگاه می‌کنیم مدیرانی در این طراز نداریم که چشم انداز تمدنی داشته باشند اما وقتی به حاج قاسم نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که یک الگوی قابل دسترس برای همه است.

وی گفت: برای جامعه پردازی هم به یک الگو نیاز داریم زیرا بعد از اینکه مدیران اسلامی می‌شوند بناست ریزشخصیت ارتقا یافته و رشد کرده مدیران، فرماندهان و کارگزارن به جامعه بریزد و جامعه‌پردازی شود بعد ما حصل آن یک تمدن نوین اسلامی به دست بیاید اینجا هم برای جامعه‌پردازی می‌توان مکتب سلیمانی را مطرح کرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان تاکید کرد: شهید سلیمانی به عنوان یک کتاب خودسازی و جامعه‌پردازی برای آحاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان  در دسترس است و این همان چک سفید امضا تضمین تحقق تمدن اسلامی است.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر