گروه رسانه‌ای «لرستان»

استعدادهای آبزی‌پروری در کوهدشت و رومشکان با سرمایه‌گذاری شکوفا شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا مبلغی نماینده در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی و ریاست سازمان شیلات کشور، گفت: به توجه به توپوگرافی شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان که در بین دو رودخانه سیمره و کشکان قرار دارد و در این زمینه دارای ظرفیتی به مثابه شهرهای ساحلی است، استفاده از این ظرفیت‌های خدادادی که تاکنون مغفول مانده است باید مورد توجه قرار گیرد.

وی پتانسیل و توانایی این دو شهرستان را در تولید بالای آبزی پروری با اهمیت دانست و خواستار شکوفایی این ظرفیت‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم و استفاده از سرمایه گذاران در این بخش شد. 

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تولید آبزیان ضمن اینکه نیازی به سرمایه گذاری آنچنانه ندارد در شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است.

خون میرزایی رئیس شیلات ایران نیز در این دیدار، تولید آبزیان را در لرستان معادل با تولید آبزیان در تمامی استان‌های ساحلی شمال کشور دانست.

وی کوهدشت و رومشکان را یکی از این ظرفیت‌ها برشمرد و بر تولید آبزی پروری، استفاده از پتانسیل‌های تولید انواع ماهی و افزایش سرانه مصرف در لرستان و این دو شهرستان تأکید کرد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر