گروه رسانه‌ای «لرستان»

روحیه مقاومت دفاع مقدس هنوز کماکان در کشور وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، سردار مرتضی کشکولی روز پنجشنبه در یادواره 7 شهید مداح  رزمنده دفاع مقدس شهرستان پلدختر اظهار داشت: در هشت سال جنگ تحمیلی که جنگی نابرابر بود که یک طرف آن امام راحل و ملت ایران و طرف دیگر آن کشورهای زیادی با تمام تجهیزات بودند، عنصر معنویت آن را به تقدس رساند.

وی  به ۴۰ سالگی دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: هرکس چهل روز خود را برای خدا خالص کند حکیم می‌شود که این کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است که از هر کسی بر نمی‌آید و امروز در 40 سالگی دفاع مقدس منتظر یک گشایش هستیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: بنا بر آیات قرآن جنگ مطلق کراهت دارد و خوشایند بشر نیست، اما چه بسا در کاری همراه با اکراه ،خیر شما در آن باشد و اکنون دوران دفاع مقدس که دفاع ملت ایران از تهاجم دشمن، استقلال آزادی، دین معنویت و تمام ارزش‌ها بود برکات بی‌شماری برای ما دارد.

 وی افزود: بهانه تهاجم صدام در آغاز جنگ با ایران تنها پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ نبود بلکه قبل از آن در صحبت‌هایش گفته بود برای براندازی به جنگ ایران می‌رویم.

کشکولی یادآور شد: جنگ تحمیلی به ایران برای براندازی، استقلال، آزادی مردم سالاری و اسلام خواهی ملت ایران بود، چراکه دنیا تحمل این استقلال را اکنون نیز ندارد و از این رو تمام کشورهای اقماری شوروی، آمریکا و غرب همه جوره از صدام حمایت کردند و یک جنگ نامتقارن شکل گرفت.

وی افزود: تقدس دفاع مقدس از زمانی آغاز شد که ملت ایران به رهبری امام راحل و به تبعیت از ولایت از استقلال آزادی و حقوق و ارزش‌های خود دفاع کردند که مردم مرید و عاشق امام بودند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان، از دوران دفاع مقدس ایران به روایت بزرگان به جنگ جهانی سوم یاد کرد و گفت: در این جنگ نابرابر بسیج، ارتش و رزمندگان تمام‌قد و با دست خالی  بدون تجهیزات تنها با توکل به خداوند در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادند.

وی افزود: این در حالی است که هر چقدر از تجهیزات دشمن را این رزمندگان می‌گرفتند یا منهدم می‌کردند جای آن سبز می شد اما اگر تنها، یک وسیله جنگی ایران از بین می‌رفت جایگزینی نداشت.

کشکولی یادآورشد: پشتیبانی دنیا از تهاجم دشمن در دوران دفاع مقدس تنها مالی و جانی نبود بلکه حتی سازمان‌های بین‌المللی نیز در عهدنامه‌های خود نه تنها هیچ اسمی از تعرض صدام به تمامیت ارضی ایران نمی‌آوردند بلکه به خویشتنداری دعوت می‌کردند که 2 طرف خودتان مشکل را حل کنید.

وی افزود: امام راحل در دوران دفاع مقدس هیچگاه مردم را برای رفتن به جبهه مجبور نمی‌کردند و حتی فتوای جهاد نمی‌دادند و تنها با توصیه دل مردم را جذب می‌کرد و زیبایی جنگ به همین بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل استان لرستان گفت: در دوران دفاع مقدس ایمان و برادری حاکم بود، فرمانده درجه نداشت، فعالیت‌ها تنها حول محور اتحاد و برادری و با جدیت و مدیریت صحیح دنبال می‌شد و توبیخ، تنبیه، مواخذه و تنزیل درجه معنا نداشت و همین تقدس آن دوران را می‌رساند و همه برای دفاع از ارزش‌ها و نوامیس و تمامیت ارضی آمده بودند و توقعی نبود.

وی افزود: روحیه مقاومت را در دوران سکانداری مقام معظم رهبری در کشور نیز هنوز شاهد هستیم و اکنون تنها چند کشور در برابر ما ایستادند که تضعیف شدند و کرک و پر آمریکا و اسرائیل ریخته و اگر تن به مذاکره می‌دادیم همه چیز را می‌باختیم.

سردار کشکولی یادآورشد: شهید حاج قاسم سلیمانی و خلوص او یادگار دوران دفاع مقدس است که دست پرورده و با روحیات آن دوران و ملاک برای ولایت پذیری مطلق و عشق به ولایت و جهاد در راه خدا بود، از این رو است که وصیت نامه‌های شهدا همه سفارش به دفاع از اسلام و ولایت و این که دعا کنید ما به شهادت برسیم، می‌باشد. 

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر