گروه رسانه‌ای «لرستان»

70 درصد مدارس لرستان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

 به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، علیرضا نخعی امروز در شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: هر ساله بازگشایی مدارس یکی از سخت‌ترین پروژه‌های مدیریتی این وزارت خانه است اما امسال شیوع کرونا این سختی را چند برابر کرد.

وی با بیان اینکه برای سال تحصیلی جدید 300 مدرسه در استان تعمیر شد، افزود: همچنین در این مدت 150 کلاس درس جدید نیز افتتاح شد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: در سال تحصیلی جدید پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای خرید مواد ضد عفونی و الکل در اختیار مدارس قرار گرفت، همچنین 300 هزار ماسک نیز خریداری شده است.

نخعی با اشاره به اینکه امسال بیش از 333 هزار دانش آموز در مدارس استان ثبت و نام کرده‌اند، تصریح کرد: این آمار نسبت به سال گذشته رشد سه درصدی داشته است.

وی خاطرشنان کرد: اولویت آموزش و پرورش لرستان برگزاری آموزش حضوری بوده اما این به معنای اجبار در این حوزه نیست، برای نمونه در هفته ابتدایی سال تحصیلی 33 درصد دانش آموزان به صورت حضوری در کلاس‌ها شرکت داشتند اما با توجه به شیوع کرونا این آمار را در هفته جاری به 19 درصد رسانده‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفـت: بر اساس بازرسی‌هایی که از 700 مدرسه استان توسط ماموران بهداشت استان صورت گرفته بیش از 70 درصد مدارس لرستان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

انتهای پیام/85020


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر