گروه رسانه‌ای «لرستان»

کمتر از یک درصد زندانیان آموزش دیده به زندان باز می‌گردند

عبدالمجید کشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به بیانات امام خمینی در خصوص تلاش برای تبدیل زندان‌ها به دانشگاه اظهار داشت: زندانیانی که تحت آموزش‌های اصلاحی، تربیتی و کارآفرینی سازمان زندان‌ها در کشور قرار گرفته‌اند، نرخ برگشت به جرم بسیار کمی دارند.

وی با بیان اینکه نرخ  برگشت به جرم افرادی که تحت آموزش‌های این سازمان قرار می‌گیرند در لرستان کمتر از یک درصد است، افزود: مهم‌ترین اثر ضمانت کیفری، اثر بازدارندگی از جرم و فساد زدایی است و اگر کیفر و مجازات پشتوانه قانون باشد، مؤثر خواهد بود و در غیر این صورت تأثیری در نظم جامعه نخواهد داشت.

مدیرکل زندان‌های لرستان بیان کرد: میانگین جهانی نرخ بازگشت به زندان مجرمان حدود ۳۰ درصد بوده اما این آمار در کشور حدود ۲۵ درصد است.

کشوری با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که تا پایان سال ۵۰ درصد زندانیان لرستانی تحت آموزش‌های کارآفرینی قرار بگیرند، تصریح کرد: استفاده از آموزش‌های حرفه‌آموزی و اشتغال، تقویت مراقبت‌های بعد از خروج به کمک دیگر مردم و دستگاه‌های اجرایی و همچنین حمایت از خانواده‌های زندانی از اقداماتی است که در سازمان زندان‌ها انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ ۸۵۰۲۰


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر