گروه رسانه‌ای «لرستان»

آغاز لایروبی رودخانه‌های لرستان از هفته آینده

مهدی پازوکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به لایروبی رودخانه‌های لرستان طی روزهای آینده، اظهار کرد: در این زمینه از ظرفیت قانون بودجه سال ۹۹ استفاده کردیم.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس و با پیشنهاد آب‌منطقه‌ای استان، عملیات لایروبی رودخانه‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان از آغاز لایروبی رودخانه‌های استان طی هفته آینده خبر و ادامه داد: این عملیات تا پایان مهرماه ادامه داشته و در سطح همه رودخانه‌های استان انجام می‌گیرد.

پازوکی همچنین از درخواست استاندار لرستان از هیات دولت مبنی بر اختصاص و تامین اعتبار لازم جهت دیوارسازی در بخش‌های فاقد دیواره ساحلی و یا تکمیل آن‌ها به منظور پیشگیری و کنترل سیلاب‌ احتمالی خبر داد.

وی بیان داشت: همه نقاط بحرانی در مسیر رودخانه‌ها و محورهای استان از طریق مهندسی رودخانه و یا دیوارسازی برطرف شده‌اند و انتظار می‌رود در بارندگی‌های پیش‌رو مشکل بحرانی را شاهد نشویم.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به خسارت سیل سال گذشته به ۳۴۰ دستگاه پل در استان، تصریح کرد: از این تعداد، تاکنون ۹۲ پل تکمیل شده و پیشرفت فیزیکی دیگر پل‌ها به‌گونه‌ای است که در صورت سیل احتمالی آسیبی نبینند.

وی در خصوص فاز دوم دیواره ساحلی پلدختر گفت: بخش محدوده شهری این دیواره به اتمام رسیده و بخش خارجی آن در صورت تامین اعتبار به زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر