گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل زندان‌های لرستان: رستگاری انسان‌ها در صورت حرکت در مسیر ائمه اطهار (ع) یک امر قطعی است

ایسنا/لرستان مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: رستگاری انسان‌ها در صورت حرکت در مسیر ائمه اطهار (ع) یک امر قطعی است.

عبدالمجید کشوری در مراسم تجلیل از خادمین زندان‌های لرستان که ۲۶ شهریورماه برگزار شد، اظهار کرد: پاداش حضور در مراسم‌های بزرگداشت ائمه اطهار علیهم‌السلام به‌طور حتم از سوی این بزرگواران به طرق مختلف در زندگی محبان اهل‌بیت (ع) ساری و جاری خواهد شد اما قدردانی از خادمینی که در دهه اول محرم شور و شوق وصف‌ناپذیری را در زندان‌های استان موجب شدند، کمترین عملی است که لازم است انجام شود.

وی تصریح کرد: کار فرهنگی در زندان‌ها به‌واسطه شرایط خاصی که بر آن‌ها حاکم است از ویژگی‌های خاصی برخوردار بوده که همین دلایل سبب می‌شود تا شکل و مدل اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی نیز متفاوت باشد.

 مدیرکل زندان‌های لرستان ادامه داد: تصور عمومی بر این است که زندانی به‌عنوان فردی که مرتکب یک عمل مجرمانه شده به لحاظ اعتقادی نیز دچار شکست عقیدتی شده اما واقعیت امر آن است که نه تنها این اتفاق رخ نداده بلکه از عزاداری سنتی زندانیان لرستانی در زندان‌ها در دهه اول محرم که با اجرای آئین کهن گل مالی با شکوهی وصف‌ناشدنی برگزار شد می‌توان به‌وضوح جلوه‌های زیبایی از نهایت عشق و علاقه به ساحت مقدس سیدالشهدا (ع) را مشاهده کرد.

کشوری با بیان اینکه متأسفانه محدودیت‌های قانونی و حقوق شهروندی زندانیان اجازه اکران عمومی تصاویر عزاداری آنان را به ما نمی‌دهد خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است با دیدن مراسم‌های این‌چنینی؛ ناخودآگاه این مهم به اذهان متبادر می‌شود که شیعه در هر جایگاه و مرتبتی عمیقاً متوسل به ساحت حضرات معصومین است چراکه تنها راه سعادتمندی را حرکت در این مسیر مبارک می‌داند.

وی بیان کرد: درست است که محبوس کردن زندانی به‌واسطه عمل مجرمانه‌ای که مرتکب شده در راستای اجرای قانون و تأمین امنیت جامعه است اما به‌واسطه مدل زندانبانی اسلامی ما، همه حقوق فرد زندانی برای برخورداری از امکانات و ظرفیت‌های آموزشی، فرهنگی و اجرای سنن اعتقادی وی مورد احترام قرار می‌گیرد.

مدیرکل زندان‌های لرستان ابراز امیدواری کرد حضور گروه‌های جهادی و علاقه‌مندان به خدمت در زندان‌ها منشأ برکات فراوان برای زندانیان شود.

گفتنی است، در پایان این مراسم تعدادی از روحانیون و مداحان نیز به ایراد مدح و سخن در باب پاسداشت مقام شامخ ائمه اطهار (ع) پرداخته و در همچنین از خادمین حسینی زندان‌های استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر