گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده مردم در مجلس: سلسله و دلفان به تخت‌های بیمارستانی و تجهیزات به‌شدت نیاز دارد

ایسنا/لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: بشدت به تخت‌های بیمارستانی و تجهیزات در استان نیاز داریم.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: میزان تخت‌های بیمارستانی در لرستان ۵۰ درصد نورم کشوری است.

وی با بیان اینکه در الشتر با جمعیت ۸۵ هزار نفری سروکار داریم، افزود: در دنیا به ازای هز یک‌هزار نفر هفت تخت و در ایران این رقم ۱.۸ تخت بوده و در این شهرستان ۰.۸ تخت وجود دارد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: بشدت به تخت‌های بیمارستانی و تجهیزات در استان و شهرستان‌ها بویژه الشتر و نورآباد نیاز داریم.

ابراهیمی افزود: در دلفان برای نصب  سی تی اسکن و MRI پیگیر هستیم اما باز این موارد جوابگوی نیاز شهرستان نیست و ضروری است به شکل ویژه تجهیزات لازم را مهیا کنیم تا بخشی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان را برطرف کنیم.

وی با اشاره به نقش خیرین سلامت در تامین تجهیزات بیمارستانی در شهرستان سلسله و دلفان اظهار کرد: هرچقدر که خیرین اعتبار بگذارند به همان اندازه نیز دولت اعتبار خواهد گذاشت.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خیلی از پروژه‌ها در این دو شهرستان با کمک خیرین شروع شده است، اظهار کرد: ضرورت دارد خیرین پای کار بیایند و در منطقه دلفان که جزو محرومترین شهرها در کشور محسوب می‌شود  مشارکت کرده تا حرکت خوبی در راستای محرومیت‌زدایی در این  دیار رقم بخورد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر