گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان: در هیچ منطقه‌ای چه زرد چه قرمز تعطیلی فراگیر نداریم

ایسنا/لرستان مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت:در هیچ منطقه‌ای چه زرد چه قرمز تعطیلی فراگیر نداریم.

علیرضا نخعی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد نحوه برگزاری کلاس‌ها در هفته آینده اظهار کرد: سلامت دانش‌آموزان اولویت اصلی ماست و بسیار مهم است. 

وی اضافه کرد: نظارت دانشگاه علوم پزشکی لرستان و ستاد کرونای استان نیز در همین راستاست.

نخعی با بیان اینکه براساس ابلاغیه‌های رسمی در هیچ منطقه‌ای چه زرد چه قرمز تعطیلی فراگیر نداریم برعکس مواردی که اعلام شده است، افزود: اولویت ما آموزش حضوری با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و حداکثر انعطافی که در برنامه داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در خصوص پنج شهرستان قرمز استان گفت: کمتر از ۵۰ درصد مدارس ما در این پنج شهرستان فردا دایر خواهد بود؛ براساس مشاهداتی که داشتیم فقط مدارسی که اطمینان داریم پروتکل‌ها را براساس امکاناتی که دارند رعایت می‌کنند باز هستند و مابقی مدارس بصورت غیرحضوری خواهند بود.  

وی تصریح کرد: والدین نگران نباشند و نگرانی‌های اولیا را درک می‌کنیم و هیچ اجبار و الزامی برای حضور دانش‌آموزان در مدارس  نیست.

نخعی بیان کرد: چنانچه دانش‌آموزان علائمی دارند اولیا از فرستادن آنها به مدرسه اکیدا خودداری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: از دانشگاه علوم پزشکی لرستان درخواست داریم نظارت مستمر خود را داشته باشند و چنانچه در مدرسه ای احساس کنیم نگرانی وجود دارد حتما آموزش در آن را غیرحضوری خواهیم کرد به رغم  اینکه تاکید بر آموزش حضوری داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: از خانواده درخواست  دارم در مدرسه حضور پیدا کرده وشرایط مدرسه را ببینند و اطمینان حاصل کنند که در آنها پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

وی افزود: دلیلی برای نگرانی والدین وجود ندارد و آنها می‌توانند با شماره تلفن  ۳۳۴۰۵۰۰۴ تماس بگیرند و یا با شماره پیامکی ۵۰۰۰۱۴۴۴۴۴ مطالب و موضوعاتی که وجود دارد اطلاع دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: دغدغه ستاد کرونای استان حفظ سلامت مردم است و آموزش و پرورش استان نیز به تاسی از مصوبات این ستاد تمام هم و غمش سلامت دانش‌آموزان است.

نخعی عنوان کرد: ارتباط والدین باید خیلی بیشتر از گذشته باشد و چنانچه جایی احساس کنیم نیاز به آموزش حضوری نیست غیرحضوری برگزار خواهیم کرد.

وی گفت: شهرستان‌های الیگودرز،نورآباد، بروجرد، نواحی یک و دو خرم‌آباد و الشتر مناطقی هستند که کمتر از ۵۰ درصد مدارس درآنها دایر خواهد بود.

نخعی بیان کرد: مابقی مناطق زرد هستند و پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و همین حساسیت‌ها وجود دارد. 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر