گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان: تعلل در مراجعه به مراکز درمانی، علت‌ مهم مرگ‌ومیر بیماران کرونایی است

ایسنا/لرستان مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تعلل در مراجعه به مراکز درمانی یکی از علت های مهم مرگ و میر در بیماران کرونایی است.

دکتر علی فرهادی امروز ۱۷ شهریور در جلسه مدیریت بیماری کرونا که در شهرستان الیگودرز برگزار شد، اظهار کرد: الیگودرز به همراه بروجرد شهرستان‌هایی هستند که تمام بیماران کرونایی بستری شده را تحت درمان دارند و نیاز به اعزامشان به مرکز استان ندارند و یکی از دلایل بالا بودن آمار در این شهرستان نیز همین موضوع است.

وی اضافه کرد: ما از شروع موج سوم بیماری با بازگشایی مدارس ترس داریم،  افزود: الیگودرز به لحاظ آمار بستری و فوتی جزو چهار شهرستان اول استان است و در حال حاضر ۴۳ بیمار کرونایی بستری شده در این شهرستان داریم.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: تعلل در مراجعه به مراکز درمانی یکی از علت‌های مهم مرگ‌ومیر دربیماران کرونایی است.

فرهادی گفت: عملکرد بهداشت و درمان لرستان به نسبت کل کشور در مدیریت بیماری قابل قبول است و این در حالی است که خرید و تعمیر تجهیزات در شرایط سخت تحریمی حاکم بر کشور بسیار دشوار است.

وی عنوان کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی همچنان مهم‌ترین راه پیشگیری و توصیه می‌شود و نقش مردم در کنترل بیماری بسیار مهم است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر