گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس: راه آهن دورود-بروجرد-ملایر ردیف ملی دارد

ایسنا/لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: راه آهن دورود-بروجرد-ملایر ردیف ملی دارد.

عباس گودرزی امروز ۱۶ شهریورماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اکنون پس از چند سال پیگیری مستمر، راه آهن دورود-بروجرد-ملایر هم مصوبه از کمیسیون تخصصی سازمان برنامه و بودجه دارد و هم دارای ردیف ملی است.

وی تصریح کرد: همچنین مطالعه آنتنی دورود-بروجرد تمام شده و مطالعه بروجرد-ملایر نیز در حال انجام است؛ لذا شرایط اقتضا می کند تا با تخصیص اعتبار، این پروژه عملیاتی شود.

 نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شایسته است بعنوان مطالبه کل نمایندگان استان، در قالب مجمع و استاندار پیگیری شود.

گودرزی با اشاره به مراحل طی شده این پروژه تاکنون اضافه کرد: در گام اول موافقت وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه جهت ادغام آنتنی دورود-بروجرد در پروژه دورود-خرم آباد- اندیمشک اخذ و مطالعه در سال ۹۷ انجام شده است.

وی بیان کرد: در گام دوم مصوبه کمیسیون ماده ۲۳ سازمان برنامه و بودجه کشور برای پروژه دورود-بروجرد-ملایر در اسفند ۹۷ اخذ شده است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس ادامه داد: در گام سوم ردیف ملی در بودجه ۹۹ برای پروژه دورود-بروجرد-ملایر در اسفند ۹۸ اخذ شده است.

گودرزی عنوان کرد: در گام چهارم اخذ دستور خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه ی زیر بناهای حمل و نقل کشور جهت انجام مطالعات قسمت بروجرد-ملایر و شروع مطالعات در اردیبهشت ۹۹ اخذ شده است.

وی اظهار کرد: در گام آخر باید تخصیص اعتبار جهت اجرای پروژه عملی شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر