گروه رسانه‌ای «لرستان»

ایثار و فداکاری مدافعان سلامت تجلی دیگری از صحنه‌های دفاع مقدس است

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در یادواره اولین شهید مدافع سلامت استان لرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیده زهرا شیرویه اظهار کرد: حضور ۲۳۰۰ پزشک، ۷ هزار شهید و ۵ هزار بانوی جانباز در هشت سال دفاع مقدس نماد مقاومت زنان و گویای حضور آنان در عرصه دفاع از کشور است.

وی عنوان کرد: با شیوع ویروس کرونا پرستاران و کادر درمانی با توکل به خداوند متعال و برخورداری از روحیه نوع‌دوستی، ایثار و فداکاری به قلب به خطر زده و برای نجات جان بیماران تلاش می‌کنند که این خود تجلی دیگری از صحنه‌های دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: انقلاب اسلامی به عنوان پدیده‌ای نوظهور و موثر که وضعیت جهان را به جهت دیگری تغییر داده، ظرفیت خدمات‌رسانی را در کشور آزاد کرده است.

کشکولی خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ وقف، راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی، رزمایش کمک مومنانه و فعالیت داوطلبانه گروه‌های جهادی از جمله ظرفیت‌هایی است که در عرصه‌های مختلف در اثر تأثیرات انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا ادامه داد: مرگ و میر ۲.۶ درصدی بیماران کرونایی در استان لرستان نشان‌دهنده حضور مجاهدانه و هوشمندانه کادر درمانی و همراهی مردم با متولیان عرصه بهداشت است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف را گواه مشارکت بدنه اجتماعی مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود: اینکه امروزه جمهوری اسلامی در بحرانی‌ترین منطقه جهان مستقل‌ترین، آزادترین و امن‌ترین کشور است، ناشی از همراهی بدنه جامعه با نظام است.

کشکولی با اشاره به برخی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب گفت: شهید زهرا شیرویه از مصادیق تعریف ساده و قابل محاسبه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم از معنویت و اخلاق است.

وی با چشم‌گیر و در حال رشد خواندن عیار معنویت و اخلاق در جامعه تاکید کرد: ایثار، توکل، گذشت، خیرخواهی و کمک به همنوع از مصادیق معنویت و اخلاق در جامعه است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان توزیع ۱۰ هزار و ۷۰۰ بسته کمک معیشتی در سطح استان لرستان با کمک سپاه پاسداران و شهروندان خیر و نوع‌دوست لرستانی را چیزی جز معنویت و اخلاق مردم ندانست.

کشکولی تصریح کرد: با گذشته ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود سیاه‌نمایی‌های دشمنان می‌توان مصادیق زیادی از معنویت و اخلاق کارکردی را در جامعه عینه دید.

وی همچنین بر ضرورت مقابله و جلوگیری از فعالیت کانون‌های ضد معنویت و اخلاق در فضای مجازی و حقیقی تاکید کرد.

انتهای پیام/۸۵۰۱۲


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر