گروه رسانه‌ای «لرستان»

ساخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، احمد اصغری مهرآبادی عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات سایت مسکن مهر این شهرستان اظهار کرد: تاکنون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در قالب تعاونی‌های مسکن‌ساز، تفاهم‌نامه‌ای و خودمالکی احداث شده‌ است.

وی عنوان کرد: از این مجموع ۸۵۰ هزار واحد به صورت خودمالکی احداث شده که علاوه بر سرعت اجرای کار از کیفیت مناسب‌تری نیز برخوردارند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به ساخت ۲۶۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری بیان کرد: تعاونی‌های مسکن‌ساز در پروژه مسکن مهر شامل تعاونی‌های شناسنامه‌دار و محله‌ای هستند.

مهرآبادی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تعاونی‌های محله‌ای اهلیت و تخصص لازم برای اجرای کار را نداشته‌اند، عملکرد برخی از آن‌ها نامطلوب بوده و با توجه به نواقص موجود در ساخت‌وسازها موجب نارضایتی اهالی شده‌اند.

وی با اشاره به ماهیت حقوقی مستقل تعاونی‌های مسکن ساز خاطرنشان کرد: از این‌رو تعاونی‌ها باید نسبت به رفع در ایرادات و نقواص مجتمع‌های مسکن مهر اقدام کنند، چرا که در غیر اینصورت اعضاء تعاونی‌ها می‌توانند رسیدگی به شکایات خود را از طریق مراجع پیگیری کنند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به ناکافی بودن خدمات در برخی پروژه‌ها گفت: دولت با صرف اعتبارات قابل توجه بار سنگینی از انجام کار در پروژه مسکن مهر را تقبل و اجرایی کرده است.

مهرآبادی افزود: در این راستا قریب ه ۴۸۰ مسجد و کلانتری و ۵۰۰ مدرسه از محل اعتبارات دولتی در پروژه‌های مسکن مهر احداث شده است. 

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی زمین مورد نیاز برای ایجاد فضاهای خدماتی، درمانی، رفاهی، مذهبی، فرهنگی، امنیتی و مانند اینها در سایت مسکن مهر را به صورت رایگان در اختیار دستگاه‌های اجرای قرار می‌دهد، تا نسبت به ایجاد فضاهای مورد نیاز برای مهرنشینان اقدام شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر احداث مسجد و مدرسه را از اولویت‌ها در سایت مسکن مهر بروجرد برشمرد و تاکید کرد: با توجه به بالا بودن حجم کار در این سایت، شهرداری باید نسبت به افزایش اقدامات خدماتی و رفاهی برای اهالی آن اقدام کند.

انتهای پیام/۸۵۰۱۲/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر