گروه رسانه‌ای «لرستان»

استاندار لرستان: گزارش جهاد دانشگاهی در زمینه طلاق، کار نو و ارزشمند است

ایسنا/لرستان استاندار لرستان با تأکید بر اصل آموزش خواستار کاهش آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد شد.

سید موسی خادمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که یازدهم شهریورماه برگزار شد، با اشاره به مصوبات جلسه قبل، اظهار کرد: در جلسات گذشته آسیب‌های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و در این رابطه تصمیم‌گیری‌هایی به عمل آمد.

وی با اشاره به وجود برخی از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق در سطح جامعه و ضرورت مقابله با آن‌ها، تصریح کرد: ضرورت دارد پس از بررسی موضوع و تجزیه و تحلیل، یک کار علمی، محاسبه شده و دقیق توسط دستگاه‌های ذیربط در این زمینه انجام پذیرد.

استاندار لرستان بر ریشه‌یابی عوامل فردی و اجتماعی به بررسی موضوع از طریق مطالعات اجتماعی، عوامل محیطی و ریشه‌یابی آسیب‌های اجتماعی به‌منظور ارائه راه حل منطقی تأکید کرد.

خادمی به دلایل مختلفی همچون عوامل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در این زمینه اشاره و بر لزوم هدف‌گذاری برای مقابله در این زمینه‌ها تأکید کرد.

وی به گزارشی که توسط جهاد دانشگاهی در زمینه طلاق ارائه شده بود اشاره کرد و گفت: این اطلاعات در نوع خود، کاری خوب، نو و ارزشمند است.

استاندار لرستان مشاوره و آزمایشات پزشکی قبل از ازدواج را در زمینه پیشگیری از طلاق مؤثر دانست و به عوامل اجتماعی و فرهنگی همچون ازدواج در سن پایین نیز اشاره کرد و بر ضرورت برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه در این زمینه تأکید کرد.

خادمی با اشاره به اهمیت مقوله آموزش خاطرنشان کرد: در جهت آموزش و آگاه‌سازی جامعه از بخشی از اعتبارات دستگاه‌های مختلف می‌توان استفاده کرد و با بررسی و ریشه‌یابی دلایل طلاق، مواردی را هدف‌گذاری کرده و از طریق آموزش و دیگر راهکارها این موضوع را در قالب تشکیل کمیته‌های تخصصی در ذیل شورای فرهنگ عمومی مورد بررسی قرار داده تا زمینه کاهش این آسیب اجتماعی فراهم آید.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر