گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خبر داد: برگزاری طرح شمیم عاشورا در ۲۱ امامزاده لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت:‌ طرح شمیم عاشورا در ۲۱ امامزاده استان برگزار می شود.

حجت‌الاسلام طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طرح شمیم عاشورا در ایام محرم در ۲۱ امامزاده شاخص استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در طرح شمیم حسینی  از ابتدای ماه محرم تا روز عاشورا، روزانه ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ غذا از طرف اوقاف استان ‌ طبخ می‌شود و هر بار از هیئت‌های شاخص شهر خرم‌آباد دعوت می‌شود که این غذاها را به مناطق حاشیه‌نشین ببرند تا فقرا و نیازمندان از آنها استفاده کنند.

طباطبایی اضافه کرد: طرح شمیم حسینی با رویکرد تهیه و توزیع بسته‌های غذایی، در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان مناطق فقیرنشین، حاشیه شهر به‌منظور تعظیم شعائر حسینی، ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفان خیراندیش و همچنین ترویج روحیه مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به اقشار کم برخوردار) اجرا می‌شود.

مدیرکل  اوقاف و امور خیریه لرستان بیان کرد: در سال جاری برنامه‌های ایام محرم و صفر به دلیل شیوع ویروس کرونا با محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های خاص و ویژه‌ای همراه است.

وی یادآور شد: در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مراسم عزاداری در ماه محرم تابع تصمیمات ستاد کروناست، ما نیز تابع این ستاد هستیم.

این مسئول گفت: برنامه‌های بقاع متبرکه از طریق فضای مجازی با عناوین مختلف از قبیل پویش هر خانه یک حسینیه و هر منزل یک بیرق امام حسین (ع) از شبکه‌های استانی پخش خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر