گروه رسانه‌ای «لرستان»

قرآن بالاترین شفا است/ نوع رجوع به قرآن باید تعریف شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت‌الله احمد مبلغی در کرسی «تلاوت عاشورایی» که با حضور جامعه قرآنی لرستان در مهدیه مرتضوی خرم‌آباد برگزار شد، با بیان این‌که براساس آیات و روایات قرآن‌کریم در سخت‌ترین شرایط پناه انسان‌ها به‌ویژه مسلمانان است، گفت: ما باید به قرآن رجوع کنیم البته در وهله اول لازم است رجوع به قرآن تعریف شود، این‌که رجوع به قرآن چگونه رجوعی است که می‌تواند ایمان را افزایش داده و مشکلات را حل کند و انسان را در مسیر تکامل قرار دهد.

وی با بیان این‌که براساس روایات هیچ راهی برای بشریت جز مراجعه به قرآن وجود ندارد، افزود: بدون مراجعه و رجوع به قرآن نمی‌شود از قرآن بهره لازم را برد که در این راستا لازم است رجوع به قرآن تعریف شود.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که تنها خواندن قرآن کافی نیست، اضافه کرد: قرآن کلام خدا و بالاترین کلام و شفا است اما بابد نوع رجوع ما به قرآن مشخص شود.

آیت‌الله مبلغی با بیان این‌که آهنگ‌های مربوط به قرآن حزن‌انگیز بوده و این در حالی‌است که حزن در انسان تحول ایجاد می‌کند، ادامه داد: دلیل این‌که تاکید شده قرآن را به‌صورت حزین بخوانند این است که حزن یک رقت قلب را در انسان به‌وجود می‌آورد که این رقت قلب توجهات معنوی، برانگیختی و تصمیم‌سازی را در انسان شکل می‌دهد.

وی تضرع را نوعی عبادت دانست و ادامه داد: باید توجه داشت که حزن غم نیست بلکه نوعی رقت است که بر دل انسان می‌نشیند و هنگامی‌که حزن شکل می‌گیرد انسان می‌تواند به خدا برسد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که قرائت قرآن حزن ایجاد می‌کند، گفت: تدبر در قرآن نیز انسان را با مفاهیم قرآن آشنا می‌کند و ما باید تلاش کنیم قرآن را وارد زندگی بشریت کنیم و قاریان قرآن در این زمینه نقش مهمی دارند این در حالی‌است که شاخص یک جامعه درست و شایسته احترام به قرآن و قاریان است.

در بخشی از این برنامه، وحید کرمی و مهدی سعادتی‌کیا از قاریان ممتاز لرستان به تلاوت آیاتی از کلام وحی پرداختند و تعدادی از فعالان قرآنی نیز به بیان مشکلات جامعه قرآنی لرستان پرداختند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر