گروه رسانه‌ای «لرستان»

محدودیت ایجاد ستادهای انتخاباتی ازمیدان امام تاپل انقلاب خرم‌آباد

ایجاد ستادهای انتخاباتی مجلس از میدان امام (ره) تا پل انقلاب ممنوع است.

فرماندار مرکز لرستان، گفت: ایجاد ستادهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از میدان امام (ره) تا پل انقلاب خیابان اصلی و خیابان‌های فرعی منتهی به این خیابان اصلی ممنوع است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر طولابی امروزشنبه در همایش توجیهی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خرم آباد در سخنانی با تاکید بر اهمیت، حساسیت انتخابات و جایگاه مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی، اظهار داشت: باید دست به دست هم دهیم و با همکاری ارکان برگزاری انتخابات و نامزدهای انتخابات، بستر و زمینه مناسب برای برگزاری انتخاباتی سالم و توأم با امنیت، آرامش و مشارکت حداکثری مردم فراهم آوریم.

۴۴ نامزد در صحنه انتخابات مجلس خرم‌آباد

وی با تاکید بر اینکه این امر با اجرای قانون محقق می‌شود، تصریح کرد: در برگزاری انتخابات مبنا و مسیر کار باید قانون و مقررات باشد.

فرماندار مرکز لرستان، یادآور شد: بستر مناسب برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان‌های خرم آباد و چگنی فراهم است، در کمال بی طرفی و با حفظ امانت داری این بستر تا به حال فراهم شده و با کمترین حاشیه و تنش در این دوره به استقبال روز برگزاری انتخابات خواهیم رفت.

طولابی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در حوزه انتخابیه شهرستان‌های خرم آباد و چگنی در حال حاضر ۴۴ نفر به عنوان نامزد انتخابات در صحنه حضور دارند، افزود: در حوزه شهرستان خرم آباد و به منظور تسهیل در حضور مردم در پای صندوق‌های رأی به تعداد صندوق‌ها اضافه شده است.

وی، بیان داشت: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان خرم آباد ۳۰۱ شعبه ثبت نام و اخذ رأی پیش بینی کرده ایم که ۱۸۵ مورد از آنها ثابت و ۱۱۶ مورد نیز صندوق سیار هستند.

فرماندار مرکز لرستان، گفت: در مجموع در کل حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی ۳۶۲ شعبه اخذ رأی داریم.

طولابی با تاکید بر اینکه زمان رسمی تبلیغات انتخابات در این دوره از انتخابات، از روز ۲۴ بهمن ماه آغاز و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، گفت: ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات، فعالیت تبلیغاتی ممنوع خواهد بود و همه ستادها باید تعطیل و جمع آوری شوند.

نامزدهای انتخابات از ایجاد کاروان‌های تبلیغاتی جلوگیری کنند

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه از نامزدهای انتخابات مجلس تقاضا داریم که به مسئولان ستادها و طرفداران خود به طور حتم مسائل قانونی را تاکید و توصیه کنند، افزود: همچنین طبق قانون، باید مسئولان ستاد انتخابات کاندیداها به فرمانداری‌ها و بخشداری‌های حوزه انتخابیه به صورت مکتوب تا ۱۵ بهمن ماه معرفی شوند.

فرماندار مرکز لرستان با اشاره به اینکه طبق قانون، در مرکز هر شهرستان و بخش نامزدهای انتخاباتی می‌توانند ستاد تشکیل دهند و در شهرهایی که دارای شهرداری‌های مختلف هستند در هر منطقه هر نامزد می‌تواند یک ستاد را راه اندازی کند، گفت: آدرس این ستادها را از قبل باید به فرمانداری اعلام کنند.

طولابی همچنین با اشاره به ایجاد محدودیت‌هایی برای ایجاد ستادهای انتخاباتی، گفت: در این راستا ایجاد ستاد از میدان امام (ره) تا پل انقلاب خیابان اصلی و خیابان‌های فرعی منتهی به این خیابان اصلی ممنوع اعلام شده است.

وی با بیان اینکه در ایام تبلیغات و بر اساس قانون هر گونه دیوار نویسی در سطح حوزه انتخابیه به هر شکل و شیوه‌ای ممنوع است، تصریح کرد: همچنین راه اندازی هر گونه کاروان تبلیغاتی خودرویی و یا نیروی انسانی در سطح حوزه انتخابیه ممنوع است.

فرماندار مرکز لرستان، بیان داشت: نصب بلندگو در مناطقی خارج از ستادهای انتخاباتی ممنوع است، نصب پوستر و آثار تبلیغاتی در ابعاد قانونی که اعلام شده مجاز است، عکس و تصویر نامزدها در ابعاد ۱۰ در ۱۵ مجاز است، نحوه تبلیغات و بیان ویژگی‌های تبلیغاتی کاندیداها صرفاً بر اساس توانمندی‌ها، برنامه‌ها و سوابق کاندیداها باید باشد و از بیان مسائل مربوط به دیگر کاندیداها نیز باید پرهیز شود.

کد خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر