گروه رسانه‌ای «لرستان»

کشف ۱۵۹ شیء تاریخی در لرستان

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: ۹ ماهه امسال ۱۵۹ شیء تاریخی از قاچاقچیان اشیاء تاریخی کشف و ضبط شد.

سرهنگ مرادیان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمار کشفیات اشیاء تاریخی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۳۶ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: در ۹ ماهه سال گذشته ۱۹ قلم شیء تاریخی از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.

وی به کشف ۴۵ مورد بدلیجات تاریخی در ۹ ماهه امسال اشاره و تصریح کرد: این آمار در سال گذشته ۷ هزار و ۳۰۸ قلم بود که کاهش ۹۹ درصدی را نشان می‌دهد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال و سال گذشته هیچ‌گونه سرقت اشیاء تاریخی در استان ثبت نشده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان به کاهش ۶۰ درصدی کشف دستگاه فلزیاب در استان اشاره کرد و افزود: در ۹ ماهه امسال ۶ مورد حمل و نگهداری غیرقانونی فلزیاب کشف شده که این آمار در سال گذشته ۱۵ مورد بوده است.

مرادیان اضافه کرد: در این مدت ۳۶ نفر از مرتکبین جرائم حوزه میراث فرهنگی دستگیر شده‌اند که ۳۴ نفر بومی و ۲ نفر نیز غیربومی بوده‌اند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر