گروه رسانه‌ای «لرستان»

وضعیت رودهای خرم‌آباد نگران‌کننده است

فرماندار خرم‌آباد می‌گوید باتوجه به خسارات وارده به رودخانه خرم‌آباد متاسفانه اگر در این ایام سیل دیگری رخ دهد وضعیت رودخانه شهر خرم‌آباد واقعاً نگران‌کننده خواهد بود.

«جعفر طولابی» در جلسه ستاد مدیریت بحران در استانداری لرستان گفت: در صورتیکه سیلی رخ دهد تبعاتی برای شهر خرم‌آباد و رودخانه این شهر در پی خواهد داشت که جا دارد مسئولین شهری در این زمینه تصریح در عملیات اجرایی را اقدام کنند.

برخی پروژه‌ها نیز شروع نشدند

طولابی ادامه داد: در این رابطه برخی پروژه های شهری آغاز شدند و در حال انجام کارند و برخی پروژه ها نیز شروع نشدند و موانعی بر سر راه طرحها وجود دارند.

فرماندار خرم آباد با بیان اینکه وجود منازل مسکونی در مسیر رودخانه کرگانه یکی از مشکلات جدی این رودخانه است اظهار داشت: ۱۶۷ واحد مسکونی در حریم رودخانه کرگانه وجود دارند که دستگاههای متولی این واحدها را تعیین تکلیف نکردند در حالیکه از قبل بنا بوده راه و شهرسازی استان،بنیاد مسکن و شهرداری اقداماتی در رابطه با این واحدها انجام نمایند.

جعفر طولابی بیان کرد: بجز حدود ۷ خانوار که ظاهراً در مسکن مهر اسکان داده شدند مابقی در معرض خطر سیلاب هستند که حل و فصل این مقدار واحدهای مسکونی می بایست جز اولویتها و ضرورتهای دستگاههای متولی قرار گیرد.

محورهای مواصلاتی روستایی در معرض خطر

فرماندار مرکز استان با اشاره به مشکلات حوزه روستایی شهرستان خرم آباد می افزاید: همه ابنیه و محورهای مواصلاتی روستایی شهرستان بصورت موقت راه اندازی شدند و درصورتیکه سیلاب مجددی رخ دهد محورهای مواصلاتی روستایی از بین می روند و قابل استفاده نخواهند بود.

وی در ادامه به ریزش و دانش در محورهای خرم آباد پرداخت و افزود: در جریان سیل گذشته ۳۵ مورد رانش و ریزش داشتیم که به دستگاههای متولی منعکس شده ، در این فصل نیز اگر سیلاب دیگری رخ دهد قطعاً ریزش و رانش بیشتری در خرم آباد خواهیم داشت.

تاکید بر آمادگی ادارات جهت مقابله با بحران

فرماندار خرم آباد در پایان گفت: پیشنهاد ما این است که ماشین آلات و تجهیزات ادارات مربوطه جهت پیشگیری و مقابله با خطر از هم اکنون آمادگی کامل را داشته باشند همچنین اماکن و فضاهای ادارات سطح شهرستان جهت اسکان اضطراری آمادگی لازم را داشته باشند./ منبع: خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر