گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان خبر داد: اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و لورانتوس

ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و لورانتوس خبر داد.

شیرزاد نجفی امروز ۲۱ فروردین‌ماه، از اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و آفت لورانتوس در سطح جنگل‌های لرستان خبر داد و اظهار کرد: این طرح در راستای مبارزه بیولوژیک و در سطح ۱۱ هزار هکتار در جنگل‌های استان در حال اجرا است.

وی آفت برگ خوار را یکی از مهمترین آفت‌ها برای جنگل‌ دانست و افزود: متأسفانه در فصل بهار همه‌ساله سطح وسیعی از جنگل‌ها به این آفت آلوده می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تصریح کرد: این پروژه شامل دو مرحله پایش، کنترل و مبارزه است که در راستای اهداف و وظایف سازمانی در سطح ۲۰ هزار هکتار از جنگل‌های استان محلول پاشی می‌شود.

نجفی با اشاره به اینکه مبارزه با لورانتوس و برگ‌خوار بلوط در مناطق سپیددشت، قلعه گل، داد آباد، تاف، ناوه‌کش، الیگودرز، مله شبانان، دره اناران در حال اجراست خاطرنشان کرد: هزینه این عملیات اعتباری معادل ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات مصوب ملی بوده است.

وی بیان کرد: جنگل‌های لرستان با یک میلیون و ۲۱۷ هزار هکتار مساحت، جزء جنگل‌های زاگرس به شمار می‌روند که به لحاظ حفاظت از منابع پایه آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، قابلیت اکوتوریستی، مسائل زیست‌محیطی و… دارای اهمیت منحصربه‌فردی هستند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر

logo-samandehi