گروه رسانه‌ای «لرستان»

رویداد سرمایه‌گذاری «صد استارت‌آپ» در لرستان برگزار می‌شود

موسسه صد استارتاپ و صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان، بزرگترین رویداد سرمایه گذاری استارتاپی استان لرستان را در تاریخ ششم اردیبهشت ماه برگزار می کنند.

به گزارش سرخط، لرستان با داشتن ثروت‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری در کنار توانمندی‌های دانشگاهی ظرفیت بالایی برای کارآفرینی، توسعه و اشتغال دارد تا بتواند در مسیر آغازی دوباره در جهت رونق کسب‌وکار و توسعه قرار گیرد.

این رویداد سرمایه‌گذاری فرصت مناسبی است تا استارتاپ‌ها و واحدهای فناور لرستان به ارائه ایده و محصول خود بپردازند و موفق به جذب سرمایه شوند.

شایان ذکر است که ۰۰استارت‌آپ به عنوان یکی از برگزارکنندگان رویداد، پس از تجربه برگزاری رویدادهای سرمایه گذاری موفق در استان‌هایی چون یزد، سیستان بلوچستان و قم، در ادامه کاروان‌های سرمایه گذاری استانی، این رویداد را با همکاری صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان لرستان در ششم اردیبهشت ماه امسال برگزار می کند.

۱۰۰استارت‌آپ یک پلتفرم سرمایه‌گذاری، راهبری و پشتیبانی غیرمتمرکز است که با هدف اتصال سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های موفق به استارتاپ‌ها شکل گرفته است.

کاروان استانی مجموعه ۱۰۰استارتاپ با هدف توسعه زیست‌بوم نوآوری در سراسر کشور و حمایت از نخبگان کارآفرین و استارتاپ‌های برتر، هر بار در یکی از استان‌های کشور برگزار می‌شود. این رویدادها در جهت پشتیبانی و راهبری تیم‌های شرکت‌کننده و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها، با داوری افراد شاخص در اکوسیستم استارتاپی برگزار می‌شود.

در این رویداد که ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، روال شرکت در آن بدین صورت است که ابتدا تیم‌ها طرح‌های کسب‌وکاری خود را برای سایت ۱۰۰استارت‌آپ ارسال می کنند، سپس طرح‌ها توسط کارشناسان این مجموعه مورد غربال‌گری اولیه قرار می‌گیرند. علاوه‌بر این، تیم‌ها امکان بهره‌مندی از راهبری، کسب آموزش‌های لازم و رفع نیازهای اولیه هم دارند تا برای ارائه در حضور داوران آمادگی لازم را کسب کنند. در نهایت طرح‌های ارسالی داوری شده و متناسب با نظر داوران سرمایه لازم را جذب می کنند.

لازم به یادآوری است که در تمام رویدادهایی که توسط مجموعه ۱۰۰استارتاپ برگزار می‌شود، حتما روی تیم‌های مستعد و برگزیده سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد و رویداد بدون سرمایه‌گذاری در ۱۰۰استارتاپ وجود ندارد. (البته باید توجه داشت که این موضوع یک امر نسبی است و با توجه به تیم‌های حاضر در هر رویداد شرایط متفاوت است.) ۱۰۰استارت‌آپ موقعیت مناسبی برای تیم‌ها به منظور تعامل و ارتباط موثر با همه اعضای اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی کشور فراهم می‌کند.

داوری و سرمایه‌گذاری نهایی این رویداد ۶ اردیبهشت انجام می‌شود و نتایج در همان روز اعلام خواهد شد. تیم‌های استارتاپی دارای ایده، MVP و مراحل بالاتر تا ۲۹ فروردین فرصت دارند تا طرح کسب‌وکاری خود را از طریق سایت ۱۰۰استارت‌آپ به نشانی www.100startups.ir ارسال کنند.

جهت آماده‌سازی بیشتر تیم‌ها، کارگاه آنلاین شیوه‌ی ارائه به سرمایه‌گذار نیز مخصوص تیم‌ها و افراد متقاضی جذب سرمایه در استان لرستان، ۲۷ فروردین ساعت ۱۴ الی ۱۶ برگزار می‌شود. مدرس این کارگاه جناب آقای محمدحسین مسعودی، مدیر سرمایه‌گذاری ۱۰۰استارت‌آپ است و به بحث راجع به طراحی پیچ‌دک، نحوه‌ی ارائه پیچ‌دک و پرسش و پاسخ می‌پردازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر