گروه رسانه‌ای «لرستان»

سکوت رسانه های لرستان شکست

⭕️ سکوت رسانه های لرستان شکست

استاندار صدای شکستن را بشنود

 

✅ اگر شما هم فضای رسانه ای لرستان را رصد کرده باشید در خواهید یافت که آنچه تغییرات نامیده می شود به مهمترین و اصولی ترین دغدغه آنان مبدل شده است .

 

♦️دغدغه ای که این روزها خیلی درست و حسابی پاسخ داده نمی شود و برخی انتصابات یا بهتر بگوییم شایعات پیرامون انتصاب برخی افراد موجب دلنگرانی جامعه و به تبع آن پل ارتباطی مردم با مسوولان یعنی رسانه ها شده است .

 

♦️اکثر خبرگزاری ها ،پایگاههای خبری ،نشریات محلی و حتی سرپرستی روزنامه های سراسری هم این روزها تیتر های مهم خود را به اهمیت انتصاب های بجا و شایسته اختصاص داده اند .

 

♦️بعد از اولین نشست اختصاصی استاندار لرستان با خبرگزاری ها این حساسیت اوج گرفته و شعار استاندار مبنی بر بکار گیری نیروهای شایسته و بومی در ادارات و سازمان های اجرایی و اداری به عنوان سرمشقی لازم الاجرا مبدل شده است .

 

♦️حالا دیگر همه رسانه ها اعم از دیداری و شنیداری و گفتاری یک صدا دنبال شایسته سالاری مد نظر استاندار هستند و نمی خواهند این گفته وی در حد همان شعار بماند .

♦️ظهور و بروزی که بیش از همه رسانه ها خواستار انجام و به فعل در آمدن آن هستند .

♦️اما حالا یک دغدغه دیگری هم دامن‌گیر همه شده است و آن هم انتصاب بومی و داخل سازمانی است .

♦️ اصطلاحی نه چندان جدید اما مطالبه ای نو ظهور .

♦️شاید تا دیروز نقل و انتقالات مدیران از حوزه های مختلف به هم خیلی مد نظر صاحبان فکر و اندیشه نبود اما حالا که نتیجه نا متناجنس بودن مدیران در حوزه های گوناگون آمار بالای بیکاری،فقر و فلاکت را در پی داشته و استان را توانی برای آزمون و خطایی دیگر نیست رسانه ها پیش قدم شده اند و سکوت طولانی مدت خود را شکسته و هر روز به این موضوع می پردازند .

♦️موضوعی که نشان می دهد رسانه ها بخوبی منشأ اصلی ناکارآمدی ها را پیدا کرده و دلشان نمی خواهد به سادگی از کنار آن عبور کنند .

♦️خبرنگاران لرستانی حالا هر روز در قالب های گوناگون خبری و تحلیلی نقدی بر انتصابات می زنند و یک صدا خواستار تحقق وعده استاندار مبنی بر نیروی بومی متناسب با سیستم ها و سازمان ها هستند .

♦️اما آیا اهرم های فشار دائمی و پایدار اجازه می دهد رسانه های لرستان به خواسته های خود برسند یا باز هم دور غلط تسلسل در این استان رقم خواهد خورد و مبتدی ها سکان مدیریت ها را در دست می گیرند .

♦️استاندار اما کاری بس سخت و آزمونی پیچیده پیش رو دارد ،تفاوت زیویار با همتایان قبلی اش در هوشیاری رسانه ها و حساسیت آنان است ،حالا رسانه ها قرار است نگذارند نیروی ناکارآمدی روی موج سوار شود و بر سرنوشت یک استان حاکم گردد … .

♦️از دیگر سو اهرم ها فشار هم بی تفاوت از این حساسیت رسانه ای می خواهند همچنان میدان دار تغییرات باشند و ترک تازی کنند … .

♦️و استانداری که این روزها معیار و ملاکش عیان خواهد شد و میزان تاب آوریش مشخص … .

❇️ اما چند سوال 👇👇👇

🔸 آیا زیویار در جبهه رسانه ها با این اهرم ها خواهد جنگید یا باز هم رشته کلام دست غیر خودی ها خواهد افتاد ؟!!!

🔸انتصاب های بعدی استاندار تحت تاثیر کدام یک از مطالبه گران است رسانه ها یا … ؟!!!

🔸آیا رسانه های چهارصد اقتدار دهه هشتادی خود را باز می یابند یا باز هم متاثر از بی تفاوتی ها به انزوا می روند ؟!!!

🔸 تاثیر مطالبه به حق رسانه ها بر مردم تا چه میزان خواهد بود ؟!!!

♦️ سوالاتی که جوابشان همین روزها نه خیلی دور نه خیلی مبهم داده خواهد شد… .

 

✍ محدثه مقدم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر