گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون نظارت و بازرسی صمت استان: متخلفین صنفی لرستان بیش از ۳۷ میلیارد تومان جریمه شدند

ایسنا/لرستان معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: متخلفین صنفی استان بیش از ۳۷ میلیارد تومان جریمه شدند.

یوسف مرادی اظهار کرد: واحدهای صنفی متخلف این استان طی پنج ماه نخست امسال ۳۷ میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان جریمه و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: در این مدت ۵۹۹۴ فقره بازرسی از اصناف لرستان انجام و منجر به تشکیل ۲۶۶۴ پرونده تخلفاتی شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: بیشترین بازرسی با ۳۷۶۵ مورد از خرده‌فروشی‌ها و پس از آن واحدهای خدماتی، صنفی، صنعتی و عمده‌فروشان بوده است.

مرادی اضافه کرد: همچنین بیشترین تخلفات این واحدها به ترتیب شامل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با بیش از ۷۰۰ مورد، عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه، گران‌فروشی، عرضه خارج از شبکه، ۱۵۱ مورد نداشتن پروانه کسب، تقلب، کم‌فروشی و نگهداری کالای قاچاق می‌شود.

وی بیان کرد: مردادماه امسال ۱۰۶۳ بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام و منجر به تشکیل ۴۴۵ فقره پرونده تخلفاتی شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ادامه داد: ارزشی ریالی این پرونده‌ها هفت میلیارد و ۸۸۱ تومان بوده است و واحدهای متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مرادی اظهار کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از قبیل کم‌فروشی، گران‌فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه، رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و عدم ارائه فاکتور مراتب را با شماره ۱۲۴ در میان بگذارند.

وی تصریح کرد: بیش از ۵۳ هزار واحد صنفی در لرستان فعال است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر