گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون اوقاف و امور خیریه استان: ۶۰۰ بسته تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت لرستان اهدا می‌شود

ایسنا/لرستان معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان از توزیع ۶۰۰ بسته تحصیلی از محل درآمد موقوفات مرتبط با کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در قالب طرح «مهر تحصیلی» بین دانش‌آموزان نیازمند استان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، از اجرای طرح «مهر تحصیلی» خبر داد و گفت: طرح مهر تحصیلی همه ساله در آستانه بازگشایی مدارس و با هدف کمک به دانش‌آموزان نیازمند و کم‌بضاعت اجرا می‌شود.

وی افزود: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان در نظر دارد صبح شنبه، ۲۰ شهریورماه در قالب طرح مهر تحصیلی طی مراسمی که در حسینیه حبیب بن مظاهر خرم‌آباد برگزار خواهد شد، ۶۰۰ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان نیازمند و بی‌بضاعت استان لرستان توزیع کند.

عباس‌زاده با بیان اینکه این بسته‌های تحصیلی شامل کیف و لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان است، ادامه داد: ارزش ریالی هر بسته تحصیلی چهار میلیون ریال است که از محل درآمد موقوفات مرتبط با کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت تهیه شده‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان در پایان با اشاره به سهمیه وقف این استان، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ وقف جدید در استان به ثبت رسیده که اکثر آنها با نیت مسجد هستند و تعدادی هم وقف جدید داریم که در هفته وقف که اواخر ماه صفر است، در سامانه ثبت خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر