گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) : کمک‌های مردمی در ۱۹۸ مرکز نیکوکاری لرستان جمع‌آوری می‌شود

ایسنا/لرستان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان از جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب جشن عاطفه‌ها در ۱۹۸ مرکز نیکوکاری و ۲۴ پایگاه کمیته امداد این استان خبر داد.

جلال شیخ‌پور در جلسه هفتگی شورای معاونین اداره‌کل آموزش‌ و پرورش لرستان و رؤسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق که با موضوع «جشن عاطفه‌ها» برگزار شد، اظهار کرد: محیط آموزش و پرورش، سرمنشأ همه خوشبختی، پیشرفت، موفقیت‌ و مهد انسان‌سازی است. هر جامعه‌ای از اینجا شکل می‌گیرد و با تلاش و کوشش مجموعه آموزش و پرورش است که مباحث ارزشمند تربیتی به شکل ملموس بروز و ظهور پیدا می‌کند.

وی با اشاره به موفقیت دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد در بخش نخبگان، استعدادهای برتر و رتبه‌های برتر کنکور، بیان کرد: این موفقیت‌ها در کنار سخت‌کوشی و تلاش افراد، نمودی از دو موضوع مهم است، اول مجموعه‌هایی مثل آموزش و پرورش که بسترسازی کردند و پایه این کار بودند درست رفتار کردند و خروجی مطلوب دارند و دیگر اینکه، همکاران مجموعه امداد در سطح استان در بخش آموزش و پرورش، دانش‌آموزی و دانشجویی به جدیت کار را دنبال می‌کنند زیرا یکی از راهبردهای قطع فقر، توانمندسازی افراد با شاخصه اشتغال و مهارت‌آموزی است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها امسال به‌دلیل تقارن با ایام محرم و صفر «شور عاطفه‌ها» نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: سال گذشته با همکاری خوب آموزش و پرورش بیش از پنج میلیارد تومان کمک در قالب‌های کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شد که امسال با شرایط ناشی از ویروس کرونا این کار در بستر فضای مجازی انجام می‌شود.

وی گفت: مراکز نیکوکاری راه‌اندازی شده تحت عنوان بازوان حمایتی امدادگران در قالب ۱۹۸ مرکز نیکوکاری و ۲۴ پایگاه ایجاد شده توسط کمیته امداد در هر شهرستان در حال جمع‌آوری کمک‌ها هستند.

شیخ‌پور با اشاره به اینکه امسال هفت پایگاه فرهنگی مختص آموزش و پرورش است، تصریح کرد: ضمن سپاسگزاری از همکاری آموزش و پرورش و درخواست توسعه این همکاری، تلاش کنیم خیرین مشترک، مدیران، معلمان، اولیا و دانش‌آموزان را پای کار بیاوریم که با همیاری و خلاقیت بیشتر کمک کنیم تا دانش‌آموزان با داشتن لوازم ضروری تحصیل و زندگی، سال تحصیلی جدید را با آرامش و شادی آغاز کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر