گروه رسانه‌ای «لرستان»

/پیگیری سوژه/ درمان‌بستر فاقد پزشک متخصص

ایسنا/لرستان پروژه مرکز درمان بستر رومشکان که شهرستانی بی‌بیمارستان است، بهمن ۹۶ کلنگ‌زنی شد.

جمعیت شهرستان رومشکان بیش از ۴۰ هزار نفر است و بیمارستان ندارند و بر همین اساس مرکز درمان بستر ۳۲ تختخوابی بهمن ۹۶ کلنگ‌زنی شد.

قرار بود این مرکز با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد برکت احداث ‌شود و با توجه به شرایط شهرستان از اولویت‌های مهم بخش درمان بود.

در ماه‌های ابتدایی سال ۹۹ برای افتتاح این مرکز اختلاف مسئولان رومشکان با دانشگاه علوم پزشکی لرستان بالا گرفت و کار به جایی رسید که استاندار ورود کرد و اواخر اردیبهشت ۹۹ مرکز درمان بستر رومشکان به‌طور آزمایشی افتتاح شد.

رومشکانی‌ها اعتقاد داشتند چون این مرکز خارج از شهر قرار دارد و از جاده دسترسی و امکانات خوبی برخوردار نیست، فعلاً شرایط افتتاح را ندارد اما مسئولان داشگاه علوم پزشکی لرستان بر افتتاح آن تاکید داشتند و برخی از تجهیزات درمانگاه داخل شهر به این مرکز منتقل و سرانجام افتتاح شد.

نعمت‌الله دستیاری، فرماندار رومشکان که یکی از مخالفان افتتاح این مرکز بود در خصوص آخرین وضعیت آن به ایسنا گفت: همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام از این مرکز نباید انتظار درمانی داشته باشیم، چون در حد یک مرکز بهداشتی است.

وی با بیان اینکه اقدامات درمانی در این درمان بستر صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: از اول مخالف افتتاح این مرکز بودم و الان هم مخالفم، چون شرایط خوبی ندارد.

دستیاری افزود: این مرکز پزشک متخصص ندارد و فقط برای درمان‌های کوتاه‌مدت مفید است و متأسفانه کارایی دیگری ندارد.

فرماندار رومشکان تأکید کرد: این مرکز نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی دارد و از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود برای فراهم کردن آن‌ها  اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر