گروه رسانه‌ای «لرستان»

استاندار: ظرفیت تزریق واکسن در لرستان افزایش می‌یابد/ روند کرونا کماکان صعودی

ایسنا/لرستان استاندار لرستان در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا از افزایش ظرفیت تزریق واکسن در استان با بهره‌گیری از تمامی امکانات موجود خبر داد.

موسی خادمی، امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست دکتر رئیسی و با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه لرستان نسبت به سایر استان‌های کشور به لحاظ شرایط بیماری کرونا در وضعیت مطلوبی نیست و پیک بیماری هنوز به اوج خود نرسیده است.

وی ادامه داد: در بسیاری از استان‌های کشور پیک بیماری به اوج خود رسیده و وارد روند نزولی شده‌اند، ولی در لرستان نمی‌توان با قطعیت گفت که به اوج پیک رسیده‌ایم و روند بیماری کماکان صعودی است.

خادمی با اشاره به اینکه تمام شهرهای استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، افزود: کسب آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی که در فصل پاییز ممکن است با آن مواجه شویم، از نکات بسیار مهم مطرح شده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بود که در این زمینه نیازمند ایجاد یک ظرفیت جدید برای مقابله بااین حوادث هستیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در لرستان تصریح کرد: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در هفته جاری حجم بالایی از واکسن وارد کشور خواهد شد و به تناسب آن استان‌ها باید ضمن دریافت سهمیه خود ظرفیت تزریق واکسن را بالا ببرند.

وی بیان کرد: در لرستان شرایط برای تزریق روزانه ۱۵ هزار دُز واکسن وجود دارد که باید با بهره‌گیری از تمام امکانات موجود، این ظرفیت را تا حدود ۳۰ هزار دُز در روز افزایش دهیم تا بتوانیم سهمیه مناسب را در کشور کسب کنیم.

خادمی ادامه داد: موضوعات مهمی از قبیل مراسم اربعین و بازگشایی مدارس نیز در جلسه امروز مطرح شد که مقرر شد تصمیمات در این زمینه نهایی و اطلاع رسانی شود.

استاندار لرستان تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد استانی مقابله با کرونا همکاری همه جانبه خود را با دانشگاه علوم پزشکی حفظ کرده و با جدیت بیشتر نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر