گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: معاملات غرب شکست خورده است

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: معاملات غرب شکست خورده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد که امروز ۱۲ شهریورماه برگزار شد ضمن تسلیت سالروز شهادت امام زین‌العابدین (ع)، اظهار کرد: ایام محرم و صفر و شهادت امام زین‌العابدین (ع) دوران تحمل مصیبت‌ها و رنج‌ها و مشقات ائمه اطهار (ع) است، رنج‌ها و اسارت را برای حفظ شعائر دین و اسلام، نبوت، توحید، معاد و امامت تحمل کردند؛ امام سجاد (ع) در احیا و حفظ این مسیر نورانی مجاهدت‌های اعجاب‌آور و عبرت‌آموزی به عمل آوردند.

وی با اشاره به دیدار رهبری با رئیس‌جمهوری و هیات دولت، تصریح کرد: یکی از توصیه‌های مقام معظم رهبری در این دیدار اهمیت اعتماد مردم نسبت به دولت بود که اشاره کردند اعتماد مردم بزرگ‌ترین سرمایه دولت است و البته این اعتماد کمی آسیب‌دیده است.

امام جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: در لرستان با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اعتماد مردم نسبت به مسئولین آسیب‌دیده است ازاین‌رو دولت سیزدهم در انتخاب مدیرانش افرادی را انتخاب کند تا آسیبی که به سرمایه اعتماد عمومی مردم واردشده است ترمیم کنند با برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت این اعتماد التیام پیدا کند همه کنشگران اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در داخل و بیرون از استان در یاری دولت وظیفه‌ دارند. ‌

وی بیان کرد: یکی از راه‌های بازسازی اعتماد مردم نسبت به مسئولان این است که رئیس‌جمهوری، وزرا و معاونان آن‌ها در قبال همه ملت مسئول باشند و کارهایی انجام دهند که عموم مردم از آن‌ها نفع ببرند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: عمل به وعده‌های داده شده، زندگی ساده و به دور از تجمل‌گرایی کارگزاران اسلامی، تحول در ساختار اداری کشور و استان باعث بازسازی اعتماد مردم نسبت به مسئولان می‌شود.

شاهرخی عنوان کرد: ایجاد تحول در ساختار اداری لرستان علاوه بر رفع مشکلات، ایجاد آسایش و رفاه، باید باعث گسترش فرهنگ دینی و ارتقای رشد این فرهنگ در استان شود.

وی با اشاره به سالروز شهادت جمع زیادی از هموطنانمان در ۱۷ شهریور ۵۷، افزود: ملت مقاوم و شجاع ایران در آن روزهای سخت و دشوار چون سدی آهنین مقابل رژیم تا دندان مسلح طاغوت ایستادند و جمع زیادی از آن‌ها به شهادت رسید که شهادت آن‌ها فصل جدیدی از مبارزات با طاغوت را گشود.

امام جمعه خرم‌آباد اظهار کرد: شهادت این جمع باعث شد مجاهدت ایرانیان در ۲۲ بهمن‌ماه سال ۵۷ با رهبری امام راحل و جانفشانی ملت مبارز ایران اسلامی به ثمر بنشیند.

شاهرخی تصریح کرد: خروج آمریکا از افغانستان پس از ۲۰ سال اشغال و کشتار مردم باید برای افرادی که به آن (آمریکا) دل‌بسته‌اند درس عبرت باشد تا بدانند هیچ منفعتی برای کشورهای دیگر نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: این روزها معاملات غرب شکست خورده است و به دنبال صلح بلندمدت با فلسطینی‌ها هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به شرایط قرمز شیوع کرونا، اضافه کرد: این ویروس روزانه موجب مرگ عده بسیاری از هموطنان می‌شود که تنها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌های اجتماعی، دوری از تجمعات غیرضرور می‌توان به مقابله با آن پرداخت.

شاهرخی بیان کرد: ستوان سوم رشید سپهوند در مبارزه با ضدانقلاب در بانه به شهادت رسیدند به خانواده این شهید، ناجا و مردم شجاع و دلاور استان تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم، روز شنبه ساعت ۱۰ صبح پیکر شهید از مقر فرماندهی انتظامی استان تشییع می‌شود برای شهید بزرگوار از خداوند متعال مقامات متعالی را درخواست می‌کنیم.

وی ادامه داد:

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر