گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس شورای شهر: بودجه ۴۰۰ میلیاردی شهرداری خرم‌آباد/نباید نمای شهر فقیر نشان داده شود

ایسنا/لرستان رئیس شورای شهر خرم‌آباد می‌گوید: با بودجه شهرداری نمی‌توان کارهای در خور شأن شهروندان اجرا کرد.

رضا بیرانوند در هشتمین جلسه رسمی و عادی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد که با حضور مهرداد ویسکرمی نماینده مردم در مجلس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه‌های مدیریت شهری و شورا، بافت‌های فرسوده و مناطق حاشیه‌نشین شهر خرم‌آباد است.

وی ادامه داد: چندین محله حاشیه‌نشین در شهر خرم‌آباد داریم که تا الان خدماتی برای آنها اجرا شده ولی آنچه که نیاز بوده انجام نگرفته است.

بیرانوند تصریح کرد: منطقه ماسور که به شهر الحاق شد یک بافت فرسوده است که از لحاظ سرانه ورزشی، فضای سبز و در بحث سرانه فضای فرهنگی مشکل دارند و مشکلات زیاد دیگری وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد به برخی مناطق حاشیه‌نشین دیگر نیز اشاره و اذعان کرد: هر چه از مشکلات این مناطق بگوییم کم است و به همکاری دستگاه‌های اجرایی و کمک نمایندگان برای رفع آنها نیاز داریم، چون بودجه شهرداری کافی نیست.

وی با بیان اینکه شهر خرم‌آباد خیلی گسترده شده است، گفت: بودجه شهرداری در سال جاری ۴۰۰ میلیارد تومان است که اگر تحقق پیدا کند و نصف آن که بعضاً اتفاق نمی‌افتد را برای بخش عمرانی در نظر بگیریم، با این پول هم نمی‌توان کارهایی در شأن شهروندان انجام داد.

بیرانوند بیان کرد: در بحث آسفالت محله‌های حاشیه‌نشین، شهرداری خرم‌آباد کارخانه آسفالت دارد اما متأسفانه نبود قیر و گرانی آن مشکل‌ساز شده و از نمایندگان خرم‌آباد در مجلس انتظار می‌رود کمک کنند تا قیر یارانه‌ای در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

رئیس شورای شهر خرم‌آباد تأکید کرد: ما می‌خواهیم که خدمات ارائه بدهیم و برای اعضای شورای شهر جنوب، شمال، شرق و غرب شهر فرقی ندارد.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از مشکلات شهر خرم‌آباد محله‌های نزدیک به شهر هستند که هنوز اضافه نشده‌اند و در چند سال آینده مثل ماسور به شهر اضافه می‌شوند. مثل پاپی‌خالدار، ده‌محسن، پشته جزایری و غیره که ۷۰ تا ۸۰ درصد این مناطق ساخته شده ولی متأسفانه سرانه فضای سبز و ورزشی جدول‌کشی، پیاده‌روی استاندارد ندارند.

بیرانوند با اشاره به نمای برخی ساختمان‌ها در محلات حاشیه‌نشین، تأکید کرد: ما نباید نمای شهر خرم‌آباد را فقیر نشان دهیم و می‌توان با تسهیلات مناسب و حتی بلاعوض در بحث نما و بافت ورود کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر