گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد: توجه به میزان تأثیرگذاری فضای مجازی و تبلیغات برای جمع‌آوری زکات

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: به میزان تأثیرگذاری فضای مجازی و تبلیغات برای جمع‌آوری زکات، باید توجه کرد.

حجت‌الاسلام سید احمد شاهرخی در جلسه شورای زکات که امروز هفتم شهریورماه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: اقدامات این بزرگواران در راستای حاکمیت به شیوه نبوی بود.

وی با بیان اینکه زکات امری الهی است که باید انجام شود، افزود: بعضی احادیث را در قالب کلیپ‌های کوتاه یا فضای مجازی گنجاند تا تأثیرگذاری بیشتری حاصل شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: اگر دستورات اسلام مبنی بر پرداخت خمس، زکات، صدقات، کفارات، اطعام و … به‌دقت فرهنگ‌سازی و اجرا شوند این‌همه شکاف بین فقیر و غنی دیده نمی‌شود.

شاهرخی با اشاره به آیات قران مبنی بر اینکه هرگاه اعمال صالح نماز و روزه ذکرشده به عمل منتهی شده است، اضافه کرد: باید به سمت جریان سازی سالم فرهنگی و دینی از طریق سخنرانی، مقالات، زبان هنر و …رفت.

وی بیان کرد: زکات از اصول پنج‌گانه دین است لذا از ابتدا باید به فرزندان آموزش داده شود زیرا برای کسی که زکات پرداخت نکند نماز، ‌روزه، حج و جهادی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: بین زکات مستحبی و واجب باید محاسبه‌ای باشد تا مشخص شود میزان ظرفیت پرداخت زکات در استان چقدر بوده و میزانی که وصول می‌شود چه مقدار است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر