گروه رسانه‌ای «لرستان»

فرماندار خبر داد: افتتاح ۵۳ طرح و پروژه در خرم‌آباد

ایسنا/لرستان فرماندار خرم‌آباد از افتتاح ۵۳ طرح و پروژه در شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت خبر داد.

جعفر طولابی در آیین افتتاح این پروژه‌ها در محل پل روستای پیرجد پایین با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: هم‌زمان با هفته دولت امسال ۵۳ طرح و پروژه مختلف عمرانی، اقتصادی و خدماتی با اعتباری بالغ‌بر ۱۶۹ میلیارد تومان در شهرستان خرم‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به پروژه‌های بازسازی سیل فروردین ۹۸ در خرم‌آباد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در جریان سیل خسارات زیادی به راه‌ها و ابنیه فنی محورهای اصلی و روستایی شهرستان وارد شد با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته در حوزه بازسازی به‌ویژه درخشش راهداری لرستان، موفق شدیم با کمک اعتبارات ستاد بحران ۵۰ پروژه شهری و روستایی را با اعتباری بالغ‌بر ۲۲۰ میلیارد تومان با تخصیص ۱۰۰ درصد به بهره‌برداری برسانیم و ساخت پل جدید پیرجد هم یکی از این پروژه‌هاست که برای اولین بار با تلاش مجموعه راهداری و پیگیری و همکاری دهیاری به‌عنوان یک راه ارتباطی روستایی و عشایری اجرا شد و نقش مؤثری در تردد منطقه دارد.

هدایت فلاح‌پوری رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خرم‌آباد نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دولت، افزود: امروز هشت پروژه اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان در شهرستان خرم‌آباد با اعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و تقدیم مردم شریف این شهرستان شد.

وی خاطرنشان کرد: از این پروژه‌ها احداث پل‌های پیرجد پایین، کیکمدر، رضاآباد و تعمیر و مرمت پل‌های ناصروند و چمسنگر با استفاده از اعتبارات ماده ۱۰ سیل و مابقی پروژه‌ها شامل؛ احداث روشنایی نقطه‌ای کمربندی جنوبی، روکش آسفالت محور خرم‌آباد_سپیددشت و احداث زیرگذر رازان با اعتبارات عمرانی سال جاری ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده که در حین اجرا ۱۴۵ نفر اشتغال‌زایی به همراه داشته است.

فلاح‌پوری با اشاره به مشخصات فنی پل پیرجد، اضافه کرد: این پل در بخش مرکزی شهرستان خرم‌آباد با هدف برقراری راه ارتباطی روستای پیرجد پایین احداث شده است که به‌صورت بتنی با ۳ دهانه جمعاً به طول ۲۴ متر و عرض ۵.۷۰ متر و با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خرم‌آباد از پیگیری و تلاش جهادی مدیرکل، شورای معاونین و مجموعه همکاران اداره‌کل و شهرستان خرم‌آباد در امر بازسازی قدردانی کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر