گروه رسانه‌ای «لرستان»

عضو کمیسیون بهداشت مجلس: قطع زنجیره انتقال کرونا با واکسیناسیون انجام‌پذیر است/ لامبدا در ایران مشاهده نشده است

ایسنا/لرستان عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس با واکسیناسیون گسترده انجام‌پذیر است.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هیچ راهی نداریم در مقابله با کرونا ویروس جز اینکه ورودی به بیمارستان‌ها را کم کنیم که آن هم با رعایت مردم میسر می‌شود.

وی ادامه داد: اساس کار بر پیشگیری است و باید زنجیره انتقال کرونا ویروس قطع شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه برای قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس باید واکسیناسیون گسترده انجام شود که این موضوع را در کمیسیون بهداشت مجلس مصوب کردیم، گفت: در این راستا با وزیر بهداشت و مجموعه دولت صحبت شده که نسبت به وارد کردن واکسن به شکل گسترده و سریع اقدام شود و از هر طریق ممکن واکسن تهیه و در اختیار مردم قرار گیرد.

ابراهیمی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و درمانی تاکید و بیان کرد: رعایت این پروتکل‌ها باید به شکل کامل اجرا شود و در این راستا مردم  همکاری لازم را داشته باشند.

شعبه خاصی در هر استان و شهرستان تشکیل شود و با افراد متخلف برخورد شود

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی انتظامی پای کار بیاید و حاکمیت با کسانی که ناقض پروتکل‌ها هستند برخورد کند، عنوان کرد: پیشنهاد دادیم شعبه خاصی در هر استان و شهرستان تشکیل شود و با افراد متخلف برخورد شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه روزانه بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر از هموطنان به دلیل کرونا ویروس فوت می‌کنند و این تلفات سنگین است و چنانچه مردم کمک نکنند و پروتکل‌های سختگیرانه اجرایی نشود امکان کنترل بیماری نیست و باید منتظر پیک ششم و پیک‌های بعدی باشیم.

مهمترین اولویت قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا ویروس است

ابراهیمی بیان کرد: یک بار برای همیشه باید یاد بگیریم که مهمترین اولویت قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا ویروس است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه ویروس لامبدا در چندین کشور مشاهده شده است، گفت: این ویروس در ایران مشاهده نشده و در حال حاضر درگیر نوع دلتای آن هستیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر