گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس فراکسیون توسعه متوازن مجلس: «نگاه وزیر» معیار مجلس برای رأی اعتماد است

ایسنا/لرستان رئیس فراکسیون توسعه متوازن مجلس نوع نگاه وزیر نسبت به اداره کشور، را معیار مهم مجلس برای رأی اعتماد دانست.

دکتر محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نوع نگاه وزیر نسبت به اداره کشور، معیار مهم مجلس برای رأی اعتماد بوده و برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوع نگاه وزیر به توسعه متوازن اهمیت دارد.

وی ادامه داد: ما تعدادی از وزرا را به فراکسیون توسعه متوازن دعوت کردیم که برنامه‌ها و نوع نگاهشان را تشریح کرده و نگاهشان را به توسعه کشور عادلانه توصیف کردند.

خدابخشی اضافه کرد: توجه و بررسی اینکه برنامه پیشنهادی وزیر تا چه اندازه متناسب با قوانین و اسناد بالادستی و شرایط جامعه و مبتنی بر توسعه متوازن بوده ضروری است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: یعنی همانگونه که اصل ۴۸ قانون اساسی بر توسعه متوازن و توزیع عادلانه امکانات که پشتوانه توسعه متوازن کشور است تأکید می‌کند، وزیر پیشنهادی هم باید نگاه منصفانه و عادلانه نسبت به توسعه در مناطق مختلف داشته باشد.

رئیس فراکسیون توسعه متوازن مجلس بیان کرد: شاخص‌های توسعه منابع انسانی برای نمایندگان به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته بسیار با اهمیت است.

وی تأکید کرد: وزارت امانت بسیار مهمی بوده و باید آن را به اهلش سپرد.

خدابخشی یادآور شد: اینکه برنامه پیشنهادی وزیر تا چه میزان با اسناد بالادستی تناسب دارد و قوانین و برنامه‌های توسعه و اوضاع و احوال کنونی کشور و مطالبات مردم و اولویت بندی‌های درست و تشخیص صحیح نیازها و جمع بندی این معیارهاست که در ارزیابی وزرا مؤثر است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر