گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی لرستان مطرح کرد: حل مشکل ظرفیت سردخانه لرستان با حمایت بانک‌ها

ایسنا/لرستان مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تاکنون مجوز احداث سردخانه با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در استان صادر شده که برای احقاق آن به حمایت بیشتر بانک‌ها نیاز است.

احمد مرادی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه وضعیت سردخانه‌های مواد غذایی در استان، اظهار کرد: در حال حاضر دولت متولی ساخت سردخانه نیست.

وی ادامه داد: در استان ظرفیت‌هایی برای نگهداری مواد پروتئینی، سبزیجات، میوه‌جات و دیگر مواد غذایی ایجاد شده که حجم آن در حال حاضر ۲۰ هزارتن است.

مرادی بیرانوند با اشاره به این‌که از نظر سردخانه‌های ویژه مواد پروتئینی و گوشتی هنوز به حد اعلاء نرسیدیم، عنوان کرد: تاکنون پروانه‌های زیادی با ظرفیت ۱۰۰ هزا تن صادر کرده‌ایم که به حمایت بانک‌ها نیاز دارند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: تاکنون برای شهرک صنعتی خرم‌آباد دو مجوز و برای الشتر نیز مجوز دو سردخانه برای باغات کاکارضا و میوه و پیاز و سیب‌زمینی فیروزآباد صادر شده است.

وی بیان کرد: در دل کشتارگاه‌های استان نیز ظرفیت سردخانه‌ای داریم که در آن‌ها مرغ منجمد نگهداری می‌شود، البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که مردم ما به زنده خوری عادت دارند.

مرادی بیرانوند تأکید کرد: در صورت حمایت بانک‌ها از افرادی که مجوز احداث سردخانه گرفته‌اند، مشکل استان در این زمینه تقریباً حل می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر