گروه رسانه‌ای «لرستان»

یک دُز واکسن، مصونیت ایجاد می‌کند؟

ایسنا/لرستان فرماندار کوهدشت می‌گوید: اگر کسی یک دُز واکسن تزریق کرده فکر می‌کند که دیگر کرونا نمی‌گیرد و همین سبب افزایش مبتلایان شده است.

مجتبی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در پیک پنجم کرونا، وضعیت شهرستان کوهدشت قرمز شده و همچنان اوضاع ناپایدار است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نزدیک به ۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان بستری بوده و مبتلایان نیز آمار افزایشی دارند.

بیرانوند گفت: برداشت بنده این است که اگر کسی یک مرحله واکسن تزریق کرده فکر می‌کند که دیگر کرونا نمی‌گیرد اما این فرضیه رد شده و همچنان باید از ماسک استفاده و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

فرماندار کوهدشت تاکید کرد: متاسفانه بیشتر مردم دیگر از ماسک استفاده نمی‌کنند و به مرور زمان آمار ماسک کاهشی شده است.

وی با بیان اینکه به سبب برگزاری جشن عروسی در منازل، اجازه فعالیت تالارها با یک‌سوم ظرفیت را صادر کردیم، افزود: برگزاری مراسم عروسی در خانه با توجه به شرایط موجود بسیار خطرناک بوده ولی در تالارها با تعداد کم و حضور بازرسان انجام می‌شود که به ماه‌های محرم و صفر نزدیک می‌شویم و تالارها تعطیل می‌شود.

بیرانوند یادآور شد: جنازه‌ها ساعت ۱۹ به بعد تحویل می‌شود و ابتدا باید خانواده متوفی تعهد یدهد که مراسم برگزار نمی‌کنند و پس از آن روال کار طی شود. در شهر ۴ نفر از دستگاه‌های مختلف ازجمله فرمانداری و در روستاها، بخشدارها به منزل بازماندگان می‌روند و ضمن عرض تسلیت، درخواست می‌کنند که مراسم برگزار نکنند.

فرماندار کوهدشت بیان کرد: از چند وقت پیش مداحی‌ها و چاپ اعلامیه فوت توسط چاپخانه‌ها را ممنوع کرده‌ایم و در فضای مجازی نیز کسانی که اقدام به انتشار اعلامیه کنند، توسط پلیس فتا برخورد می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر